Milí přátelé, vítáme vás v novém roce!

Do Akce od 15/12/2011 do 31/1/2012 jsme pro Vás přichystali výrobky, které právě v tomto období dobře využijete: LALIUM - ZIMNÍ OCHRANA RTŮ, IMUNA - koupelový olej a KALISTO - balzám na ruce.

Zveme vás na lednové semináře:
V sobotu 28/1/2012 se v Krásné Lípě bude konat workshop VOŇAVÁ DÍLNIČKA, kterou povede paní Váchová. Zjistíte, jak se destilují éterické oleje, jak s nimi zacházet a vyrobíte si vlastní koupelový nebo sprchový olej. Závaznou přihlášku můžete vyplnit ZDE. Počet míst je omezený.
V sobotu 21/1/2012 od 16 hodin se v Krásné Lípě můžete seznámit s účinky mikrovln na nás samé, na jejich spojitost s nárůstem rakoviny, a hlavně: co dělat (nebo nedělat) a jak se chránit! Přihlášku naleznete ZDE.
Stejný seminář o mikrovlnách bude také v neděli 22/1/2012 poblíž Riegrových sadů v Praze, již od 15 hodin. Na obě tyto akce se prosím hlaste na e-mail: jana@eone.cz nejpozději do 20/1/2012.

Dále pro Vás chystáme nový katalog kosmetiky pro děti, pro období těhotenství a šestinedělí a také bychom se v něm rádi věnovali problematice atopických ekzémů.
Proto Vás touto cestou prosíme o vaše vlastní zkušenosti, co vám nebo vašim dětem pomohlo nebo stav zhoršilo, a uvítáme veškeré informace o které se chcete podělit s ostatními. Ze zaslaných rad, nápadů a zkušeností vybereme, vybrané zveřejníme a obdarujeme Vámi zvoleným výrobkem v hodnotě do 300 Kč s DPH. Dárek pak zašleme s Vaší objednávkou po 15.lednu, kdy možnost příspěvků končí. Výherce budeme informovat e-mailem co nejdříve, nejpozději však do 25.ledna t.r.
Těšíme se na Vaše zkušenosti a nezapomeňte na Lednový dárek - ke každé objednávce nad 1200 Kč (s DPH bez poštovného) vám zašleme NOVINKU – SONATA parfémové mléko 30 ml – se svěží citrusovou vůní.

Na tom, abychom měli krásný den máme sami největší podíl! Takže Vám přejeme, aby se vám vydařily samé krásné dny!
Vaše Eoné


Začali jsme využívat nové služby České pošty "Balík do ruky". Jakmile pošta převezme Váš balíček, dostanete formou SMS (nebo e-mailem, přejete-li si) informaci o dni doručení a čísle zásilky. Pošta slibuje dodat balíček druhý den. Na webu pošty pak můžete obratem zadat i odlišnou adresu pro doručení, zda si přejete zásilku doručit dopoledne, odpoledne či v jiný den, nebo balík ponechat na poště. Pokud je balíček zasílán dobírkou, oznámí Vám pošta částku doběrečného.

Přejeme Vám teplo rodinného krbu a hodně lásky, úcty a radosti.

Vaše Eoné


Máme pro Vás VÁNOČNÍ SLEVU 4% NA VŠE :-)

Možná si říkáte co s vánoci, vždyť ještě ani nezačala zima...
...pohled do kalendáře ale odhalí, že již příští neděli 27/11/2011 máme první Adventní neděli, a my Vám chceme dát dostatek času na dárečky pro sebe i pro Vaše milé, aby poštou stihlo vše včas dorazit.

Proto jsme kromě nového slibovaného katalogu, který je právě v tiskárně, nachystali několik novinek.

Jednou z novinek je LAMPA PRO ODPAŘOVÁNÍ VONNÝCH PRYSKYŘIC.
Je z čirého skla, které si dle vlastních představ můžete pomalovat barvami na sklo, které snesou vyšší teplotu. My jsme pro Vás nachystali malou inspiraci:


Na všechny objednané výrobky a zboží Vám od 15/11/2011 do 12/12/2011 poskytneme VÁNOČNÍ SLEVU 4%! Prosíme Vás, abyste v tomto období měli trpělivost a počítali s vyřízením Vaší objednávky později, než je tomu v běžném období. Děkujeme za pochopení :o) . Od 15.11.2011 je platný nový ceník.

Brzy začneme péci cukroví – hlavně ti kteří pečou perníčky - a i při pečení můžeme použít kvalitní silice do těsta. Kdo se chystá na velký úklid, může použít silice při úklidu (úžasný je pomeranč, to potom uklízíte jako draci a s radostí :o) ). Pro všechny jsou pak příjemné relaxační silice (citrusové pro radost, jehličnany, eukalyptus ...) do aromalampy či na Absorbery silic. Každopádně navodí příjemnou atmosféru a pročistí vzduch doma, hlavně nyní, kdy je často nemožné větrat.

Vzpomeňme, že není nutné zvládnout vše, ale nutné je mít se rádi a mít na sebe čas! Sejít se s přáteli a rodinou osobně a nespoléhat na to že si zavoláme… Upéci třeba jen 2 druhy cukroví s radostí a dětmi a nehonit se s dalším pečení a raději si vzájemně věnovat čas, protože tyto momenty nám nikdo a nic nevynahradí.
Je mnoho způsobů jak společně trávit čas – třeba společným pečením s kamarádkou, společně malovat na sklo, vyrobit si věnec na stůl či na dveře…

Přejeme Vám krásně prožitý čas s přáteli, rodinou a dětmi, provoněný těmi nejpříjemnějšími vůněmi.

Vaše EonéMilí přátelé aromaterapie,

po celé září i v říjnu jsme si užívali sluníčka a k ošetření pleti nám postačovaly pleťové oleje. Sluníčko netrvá věčně a v chladném a větrném počasí je vhodné poskytnout pleti trošku výraznější ochranu.

Proto nyní, pro měsíc listopad (1. – 14. 11. 2011), naleznete ještě v Akci KALISTO BABY KRÉM S KAROTENEM, osvěžující KRÉM NA DOBRÉ RÁNO a ROSA FEMINNE CREME.

ROSA FEMINNE CREME vám poslouží i jako výživná maska.

Přírodní složení krémů Eoné neumožňuje dlouhé skladování, proto je nekupujte do zásoby.

Do AKCE také dáváme vámi velice oblíbené LALIUM.
Nezapomínejme pít mnoho kvatitních tekutin a vzpomeňte, že vždy, když někomu darujete úsměv, darujete „sluníčko“.

Sluníčkový podzim vám přeje
Vaše EonéMilí přátelé Eoné,

S mariánským létem vám přinášíme novinku v podobě nádherně vonící péče o vlasy LIA.Krásné vlasy, krátké i dlouhé, světlé i tmavé potřebují dobrou péči. LIA je voňavá intenzivní péče o vlasy, která slouží jako kondicionér a maska.
Když jsem ji zkoušela, vetřela jsem malé množství do suchých vlasů - hlavně do konečků a užívala si ohromně příjemnou vůni, která se kolem mě linula. Vůně, protože je přírodní, po čase zeslábne a navozený pocit radosti zůstává.
LIU vám nabízíme pro zmírnění poškození vlasů vlivem vnějšího prostředí, pobytu na sluníčku i mrazu, barvení a dalších zásahů.
Všechny chceme krásné vlasy, a proto jsme v Eoné něco podnikli a vznikla úžasná LIA. Návod k použití najdete přímo u výrobku LIA.
LIU můžete vyzkoušet již nyní, protože jsme zahájili zkušební prodej a moc se těšíme na vaše ohlasy!
Rozhodli jsme se znovu udělat dotazník, podobně jako jsme jej měli u KAROTENOLu 8 BIO, a všem, kteří nám do 30/9/2011 napíší svoje zkušenosti s používáním LIY a odpoví na další otázky, pošleme 30 ml balení LIA jako dárek při příští objednávce. Je ale třeba, abychom objednávku od vás obdrželi do 30. listopadu 2011 a v balíčku s objednanou kosmetikou obdržíte i kondicioner/masku LIA – pro intenzivní péči o vlasy, 30 ml.

Do Akce na září jsme pro vás zařadili kosmetiku s relaxačními účinky, která v počínajícím "školním" shonu přinese radost a sluníčko.
CITRUSOVÝ KOUPELOVÝ OLEJ je jedním z těch, který vám přinese relaxaci i sluníčko svou příjemně citrusovou vůní, relaxační 100% rostlinná silice LAVANDIN GROSSO je mimo jiné báječnou pomocí na odřeniny a drobná poranění, nejrůznější hmyzí píchance a štípance, spáleniny všeho druhu.

Do Akce také zařazujeme NOVINKU: LIA – voňavá péče o vlasy, přinášející radost a psychické uvolnění.

RŮŽOVÁ VODA - nedávno jsem pila vodu s malou troškou růžové vody, a chutnala úžasně! Z literatury se dozvíte, že růžová voda je výborná na pleť, účinně dezinfikuje a uklidňuje zanícené sliznice dýchacích cest i trávicího traktu, posiluje srdce a celkově harmonizuje psychiku. Denně se vnitřně doporučuje 1 čajová lžička na regeneraci jater. Také se používá při vaření hlavně orientálních jídel. Proto jsme se rozhodli nabídnout vám RŮŽOVOU VODU ve 100 ml balení. Je to hydrolát, což znamená, že je to voda získaná parovodní destilací okvětních plátků růží v poměru 1 kg okvětních plátků na jeden litr růžové vody. Destilace probíhá v měděném tradičním alembiku a dovážíme ji přímo od výrobce, z Francie. Není nijak upravovaná ani konzervovaná.

Také chystáme kurzy Aromaterapie a přednášky o mikrovlnách, protože nám na vás záleží. Informace najdete zde.

S přáním krásných dní, vaše EonéMilí přátelé Eoné,

gratulujeme výhercům naší soutěže! Výherní fotografie najdete zde.PRÁZDNINY - Sen školních dětí - jsou tu!

Eoné vám na celé prázdniny nachystala AKCI na výrobky, které by o prázdninách měly být po ruce:

Je to naše osvědčené NETAKO - NEchci TAdy KOmáry - směs silic do aromalampy a mlhové lampy.

RESCUE - směs silic, která je určena pro aplikaci na pokožku po štípnutí hmyzem (komáři, vosy, včely, klíště a další). Je výbornou první pomocí na cesty do kapsy. Neaplikujeme pouze v okolí očí, aby se silice do očí nedostaly.

ADÉL - báječně voňavý mycí olej pro celkovou i intimní hygienu, ideální na cesty, afrodiziakální a také jej kromě žen milují i mnozí muži :-)

DĚTSKÝ OLEJÍČEK S LEVANDULÍ pro ošetření pokožky po koupání, slunění, napomáhá klidnému spánku.

A naš nový KAROTENOL 8 BIO! Je to přesně ten olej, který vaše pokožka uvítá, a dle dotazníku, se vám líbí. Jedna zkušenost za všechny:
Dobrý den, již delší dobu jsem si říkala, že Vám musím napsat odezvu na tento olejíček, protože je opravdu skvělý. Dostala jsem ho od známé a dělá mi moc dobře. Pokaždé si říkám, co to tam může být zamíchané za kouzelné bylinky, že to tak krásně voní :-) když jej použiji, cítím se příjemně a vychutnávám krásnou vůni. I celá rodina si všimla, že maminka krásně voní, jako pomeranče :-) Děkuji, s pozdravem Sandra

V oddělení AKTUÁLNĚ DOPORUČUJEME najdete SUŠENÝ ROZMARÝN a návod, jak z něj připravit tinkturu na ochranu před klíšťaty.

Mějme krasné dny prožité s vědomím, že podle toho, jak žijeme nyní, budeme žít v následující době, protože vše co uděláme nebo neuděláme teď, má plný vliv na budoucnost.
Mysleme na dostatek pití pro sebe i naše blízké, protože se ukazuje, že právě nedostatek vody v organizmu způsobuje nervozitu, únavu, bolesti hlavy a mnoho dalších pocitů nepohody, které vedou až k nemocem. Nervózní a unavení rodiče jsou největším trestem pro své děti i pro všechny v okolí ... takže ... asi se dá říci, že i dostatek vypitých tekutin za den má přímý vliv na kvalitu našeho života.....

S přáním krásných prázdninových dní

Vaše EonéMilí přátelé Eoné,

Na měsíc nejdelších dnů a nejkratších nocí jsme pro Vás připravili do Akce opět několik z našich výrobků, které pro Vás tak rádi tvoříme a jednu úplnou novinku.Novinkou je olej KAROTENOL 8 BIO, který budeme prodávat pouze v omezeném množství. Je určen pro prázdninové dny, které trávíme na sluníčku. KAROTENOL 8 BIO vykazuje mírnou ochranu v hodnotě přibližně SPF 8, není ale primárně určen jako ochrana před UVA a UVB zářením. KAROTENOL 8 BIO dovolí pokožce příjemné opálení, chrání ji před vysycháním, podporuje její lepší hnědnutí a současně působí proti stárnutí pleti vlivem opalování. Při pobytu ve vodě doporučujeme po 2 hodinách další aplikaci. Díky vysokému obsahu betakarotenu dostává pokožka nádhernou barvu, olej úžasně jemně voní. KAROTENOL 8 BIO můžeme používat na celé tělo, je však třeba ty části těla, které hrozí spálením (nos, ramena, nárty) chránit některým ochranným prostředkem s vyšším SPF, například 20.
Těšíme se na vaše postřehy týkající se tohoto oleje! DOTAZNÍK NALEZNETE ZDE

Další v Akci jsou:
LESNÍ BALZÁM – na čištění dýchacích cest
GRAVITA koupelový olej – na sprchování i koupele pro milovníky jemných vůní
GABRIELLA řepíkový gel – lze použít i jako lubrikant
BALZÁM NA PRSA – pro masáže a zpevnění prsou
TŘEZALKOVÝ OLEJ – pro ošetření pokožky po slunění - třezalku sbíráme v čistých oblastech a sami z ní macerujeme a lisujeme olej jedinečné kvality.
Tento olej je vhodné mít sebou všude tam, kde je nebezpečí spálení pokožky na sluníčku. Spálíte-li se, pak se naložte do ledové vody asi na 10 minut. Pak pokapejte kůži neředěnou levandulí a třezalkovým olejem a určitě již nechoďte na slunko. Třezalka zvláčňuje pokožku, má protizánětlivé, dezinfekční a uklidňující účinky a je vhodná obzvláště k posílení nervů formou masáží při nervové vyčerpanosti, duševních obtížích až depresích a celkové slabosti. Dále při revmatizmu, k tišení bolesti, k prohřívání, ošetření ran, hemeroidů, bércových vředů, ekzémů, opařenin, popálenin i omrzlin, na rozpraskanou pokožku, při svalových bolestech, poruchách prokrvení, křečích, zánětu nervu.

Přejeme všem krásné slunné léto, těšíme se, že nám napíšete jak Eoné používáte doma i na dovolené, a třeba pošlete i nějaké fotografie, i když již soutěž skončila. Děkujeme všem účastníkům za zaslané fotografie! Vyhodnocení soutěže bude zveřejněno v příštím vydání tohoto „pozdravu Eoné“.

Stále zlepšujeme náš web, jak jste si možná všimli, a tak již vyhledávání například ukazuje přímo výrobky. Snadno tak vyberete a koupíte právě ten, který chcete.
Zapomenete-li heslo, zašle se Vám na váš mail automaticky po zadání vašeho požadavku :-)

Dáte-li nám vědět svá přání, co Vám v Eoné výrobcích například chybí a další podněty, budeme za ně vděčni!
Mimo jiné také chystáme nové 100 ml lahvičky!

S pozdravem a přáním báječných červnových dní,
Vaše EonéMilí přátelé Eoné,

V poslední době nám mnoho z vás říká, jak úžasná a opravdová kosmetika Eoné je. Že se s tou běžně vyráběnou a tak zvaně „přírodní“ nedá vůbec srovnat. Jsme moc rádi za každou podporu a všem, kdo naši s láskou vyráběnou kosmetiku používají a rozšiřují, ze srdce děkujeme! Milujeme svoji práci, i to že má opravdu smysl! Díky, a máte-li chuť, bude pro nás vždy úžasnou odměnou, když se o své zážitky s Eoné podělíte s námi i s lidmi kolem sebe, aby i ti měli přístup k ryze přírodní kvalitní kosmetice.Připomínáme, že ještě v máji probíhá soutěž, ke které bližší informace najdete zde.

V měsíci máji Vám Eoné opět nabízí některé výrobky za akční ceny (6. - 31. května 2011):

Zvláčňující, hydratační KRÉM NA DOBRÉ RÁNO – svěží vůně, příjemné konzistence, která se lehce vstřebá do pokožky.
Krémy Eoné neobsahují žádné ropné složky a jsou proto naprosto unikátní svým složením. Z toho důvodu také nemusíte volit, zda používat krém na den či noc. Krém na dobré ráno můžete používat v každou denní dobu. Je vhodný pro všechny typy pleti, protože bylinky, jsou živoucí a chovají se k pleti odlišným způsobem, než jste měli doposud možnost pocítit.

GRAVITA KOUPELOVÝ OLEJ použijete do vany i sprchy. Je velice příjemný, má jemnou vůni, a i když byl původně vyvinut pro nastávající maminky s oblibou jej používají všichni, kdo preferují velice lehké vůně. Často ženy, které neměly ideální porod, rády využívají GRAVITU pro dodatečné zpracování některých nepříjemných zážitků z porodu, ať již z vlastního nebo svých dětí. GRAVITA je vhodná i pro děti, protože „těhulky“ mohou používat právě jenom ty výrobky, které miminko v bříšku neohrozí. Opět se jedná o výrobek bez ropných složek, syntetických parfémů, konzervace.

ČISTÍCÍ OLEJ 3V1. Přejete si oddálit vznik vrásek na obličeji a dekoltu? Pak již nepoužívejte žádný jiný prostředek na čištění pleti :o). Vyčistí, vyživí, projasní. Lze jej používat i jako výživnou a regenerační pleťovou masku.

MASÁŽNÍ OLEJ NA HRÁZ pro těhulky - pro usnadnění jejich velkého úkolu přivést na svět nový život.

BERUŠKA balzám na mytí vlásků pro naše děti (od 6 měsíců věku). Používáme i na celé tělo při návštěvě kurzů plavání miminek. Je velice vhodný, neboť neobsahuje olej a přesto zachová ochrannou vrstvičku pokožky.

Přejeme Vám krásný máj! Ač nyní z počátku chladnější, bude stejně jen takový, jaký si jej uděláme sami pro sebe a všechny kolem nás :-)

Tak ať je každý den tím nejkrásnějším!
Vaše EonéMilí přátelé Eoné,

Soutěž, kterou jsme vyhlásili na měsíc březen 2011, se prodlužuje!!! a to do konce května 2011.
Všem, kdo nám snímky zaslali, děkujeme a těšíme se na další! Zároveň vybíráme kandidátky na tváře Eoné - chtěly bychom ženy, které používají Eoné... Nehledáme modelky, ale opravdové ženy a dívky jako jsme my všechny, s dětmi nebo bez dětí, mladé duchem, bez ohledu na věk :-) . Ceny za vybrané fotografie a další informace o soutěži najdete zde.Jaro je již v plném proudu, a stejně jako děláme pořádek v našich domovech, je dobré udělat pořádek i v nás samých. Nejen psychicky, ale i fyzicky. V tomto ohledu se často hovoří o detoxikaci organizmu.
Kde se toxiny berou a co v našem těle způsobují?
Toxiny se do našeho těla dostávají z prostředí, ve kterém pobýváme, z potravin se spoustou nepřirozených přidaných látek, kouřením, přemírou pití kávy, používáním mikrovlnné trouby, nevhodné kosmetiky...
Prostředí ovlivníme tím, že v něm umístíme zelené květiny (například palmu Areku, dracenu, zelenec, fikus, aj.). Prostor, kde pobýváme, můžeme čistit také pomocí kvalitních silic, ke kterým patří například eukalyptus, citron, lemongras, pomeranč.
Malé množství můžeme přidat do vody při vytírání podlahy, na kapesníček do filtru vysavače nebo přímo do vody u vodních vysavačů, při umývání toalet, a dalších úklidových pracích. Okna můžeme okrášlit křišťálovými ověsky, které Vám nově nabízíme právě k jarní výzdobě bytu. Duhová světýlka vytvořená lomem slunečních paprsků křišťálovými ověsky oživí prostor a rozzáří oči dětí i dospělých.
Také dostatek čerstvého vzduchu umožňuje našemu tělu lépe se zbavovat toxinů, stejně jako saunování, při němž se toxiny vyplavují.

Velkou pomocí pro tělo je také svižná chůze a sporty, při kterých s potem odchází i toxiny, vyčerpáme přebytečný adrenalin :o), endorfiny nám pomohou překonat jarní únavu a celkově nám zlepší náladu.

Zejména na jaře, jak to pozorujeme v přírodě, je nutný přísun kvalitní vody do organizmu. K tomuto účelu používáme čistou vodu, případně s citrónem a medem, také bylinné čistící čaje (kopřiva, šípek, sléz, meduňka, heřmánek, pampeliška, ostružina), a byliny obměňujeme. Minimum denního přísunu tekutin se udává 40 g na kg váhy, to znamená například 60 kg žena potřebuje 2,4 litrů nejlépe čisté vody denně. Při očistných procesech je třeba příjem tekutin zvýšit.

Velice prospěšná je masáž vlastního těla CELUMILKEM. Možná varianta masáže: provádíme po ránu, a to třením mírným tlakem směrem k srdci dlouhými tahy od prstů pravé nohy až po kyčel, na vnitřní straně stehna pak zakroužíme směrem nahoru zepředu a směrem dolu vzadu, pokračujeme levou nohou, pravou rukou (kroužek provádíme v podpaží – po přední straně směrem dolů a po zadní straně směrem nahoru), levou rukou, trupem zepředu až po podpaží, boky a záda jak to jde, krk směrem dolů, tak, aby to bylo příjemné, což je velice důležité! (Není-li nám masáž příjemná, nepokračujeme v ní.)
Tím rozproudíme v těle lymfu a ta daleko lépe odplaví z těla, co mu překáží. Znovu připomínáme, že je potřeba podpořit vyplavování z organizmu kvalitním pitným režimem. Celumilk nedoporučujeme jedincům s vysokým krevním tlakem, těhotným ženám.

Doporučuje se omezit živočišné bílkoviny a přidat ovoce a zeleninu, jarní bylinky do salátů či jako bylinkové máslo nebo bylinkový olej – například květ i list sedmikrásky, lichořeřišnice, list pampelišky, kořen pampelišky do čaje, špenát z mladých kopřiv. Zelené rostlinné šťávy a rostliny v salátech a dalších úpravách používáme pro obnovení krve a tím zvýšení její vitality. Čerstvé lístky kopřiv můžeme rozmixovat s vodou a buď scezené pít, nebo přidat třeba do hotové polévky. Je to vitalizační bomba :o).
Přínosem je omezení bílé mouky ve všech podobách (jídlo zahustíme i žitnou moukou a obohatíme jej tím o nevšední příjemnou chuť).
Nejlepší je, zcela se vyvarovat bílých cukrů a výrobků z nich. Bílý cukr způsobuje zahlenění, živí plísně v našem organizmu a u citlivých jedinců (zejména malých dětí) může být spouštěčem nemocí, původcem zvýšených teplot. Vyměníme jej například za přírodní hnědý cukr, který obsahuje i minerální látky.
Tipy z aromaterapie:
Éterický olej z GRAPEFRUITU podporuje vylučování jedů z těla.
V literatuře najdete, že můžete do sklenky jogurtu přimíchat 1 kapku ÉO grep a čajovou lžičku medu, zamíchat a svačinka je připravena. Lze také kapku přidat do sklenky vody s medem a vypít.

K výrobkům Eoné, které podporují vylučování jedů z těla patří především:
GEL NA NOHY A UNAVENÉ SVALY obsahuje vysoké procento grapefruitové silice, a proto vykazuje vynikající účinky při uvolňování toxických látek z těla. Mimo jiné právě u zatuhlých, bolavých svalů nebo namožených, bolestivých nohou. Gel se vtírá do pokožky.
CITRUSOVÝ MYCÍ OLEJ je druhým výrobkem s vysokým obsahem grepové silice. Koupel či sprcha patří k denní hygieně, současně působí na lymfatický systém a podporuje vylučování nepotřebného a škodlivého z těla. Navíc je velmi příjemné vůně. Kromě grepové silice obsahuje i mateřídouškovou silici, ta mi vždy připomene koupele v odvaru z mateřídoušky, kterou jsme s babičkou trhaly při cestě z lesa.
V neposlední řadě obsahuje grepovou silici také LIGIA mycí balzám na vlasy . Šetrně umyje vlasy a to zdravé, barvené i jinak poškozené. Zbaví vlasovou pokožku dokonale všech lupů, hydratuje ji. LIGIA je vhodná i pro mytí vlasů dětí od 5 let, protože neobsahuje běžně používané, agresivní tenzidy. Doporučujeme LIGII ředit před použitím v poměru 1:5 až 1:7.
Kvalitní detoxikaci také podpoříte půstem, o kterém více na www.eone.cz v Informace – čtení o zdraví.

Do AKCE pro měsíc duben 2011 zařazujeme:
PLEŤOVÝ OLEJ LEVANDULE , který úžasně regeneruje a zjemňuje pleť. Doplní pleti potřebné živiny, zvláční ji a hydratuje. Všechny jeho složky mají pěstící, vyživovací a regenerační vliv na pleť, jsou přínosem i pro psychiku. Levandule je uznávaný klidnící olej a ošetření Levandulovým pleťovým olejem především na noc je velmi příjemné.
Dále již výše představený GEL NA NOHY A UNAVENÉ SVALY , CITRUSOVÝ MYCÍ OLEJ, GRAPEFRUITOVÝ ÉTERICKÝ OLEJ, CITRONOVÝ ÉTERICKÝ OLEJ.

Přejeme vám krásný duben, příjemný aprílový den a mnoho barevných květin všude kolem vás. Je pouze na nás, dovolíme-li si vidět tu nádheru kolem sebe, anebo zda se před ní uzavřeme. Přejeme vám tedy, aby vaše oči i všechny smysly byly vždy vůči kráse otevřené,
vaše Eoné :-)Milí přátelé Eoné,

s příchodem března se těšíme na více slunce, pučící stromy, první sněženky, zpěv ptáků a jarní symfonii vůní!

Sluníčko dokáže být v tomto období velmi ostré a vzduch ještě chladný, a tak je vhodné právě při prvních jarních slunečných dnech chránit rty a obličej dětem, i sobě :-)Proto jsme do AKCE na březen 2011 zařadili KALISTO BABY KRÉM S KAROTENEM, určený právě našim dětem (od 6 měsíců věku) i nám dospělým. Jeho složení je unikátní především v tom smyslu, že neobsahuje žádné ropné složky ani konzervanty, což je více než vzácné a žádoucí pro každou zejména citlivou pokožku. Tento přírodní krém poskytuje přirozenou ochranu před prvním sluncem a nebrání pleti vytváření ochranného melaninu. Je hypoalegenní.

Obsahuje kakaové máslo, karité – bambucké máso, upravený olivový olej, mandlový olej LZS, olej z kukuřičných klíčků LZS s vysokým procentem přírodního vitaminu E, karotino olej, éterický olej z heřmánku římského, pomerančového listu a levandule jemné. Zvláštností je pak i obsah speciálně upravené vody s energií drahých kamenů.

Dalšími výrobky, které vám pomohou v období sílícího slunce jsou BALZÁM NA RTY a JOJOBOVÝ OLEJ BIO.
Zvláčňující BALZÁM NA RTY je přírodní ochranou rtů ve slunečných dnech. Díky jemné kompozici silic z manuky, meduňky a levandule má antivirózní účinky, jeho vůně však zůstává velmi jemná a je možné jej používat i pro děti.

JOJOBOVÝ OLEJ BIO je vysoce kvalitní rostlinný vosk, svým složením velmi podobný ochranné lipidové vrstvě pokožky. Podle literatury poskytuje Jojobový olej ochranný faktor – v hodnotě SPF – 3 až 3,5 (číselná hodnota vyjadřuje přibližný násobek bezpečné doby vystavení nechráněné pokožky slunci. Například, při použití SPF3 se možných „bezpečných“ 15 minut prodlouží na cca 45 min. bez poškození pokožky).

Navykání pokožky na slunce je třeba provádět postupně i při použití ochranných prostředků. Začínáme s pěti minutami na slunci a dáváme pokožce čas k vytváření přirozené ochrany.

Mnoho žen trápí potíže s menstruačními bolestmi, výtoky... Proto jsme do Akce zařadili také šetrný mycí olej pro intimní hygienu FEMINNA, který prospívá citlivé sliznici pohlavních orgánů, pomáhá předcházet různým onemocněním. Může také pomoci při různých nepříjemných poškozeních a následcích šití po porodu. FEMINNA také zklidňuje napětí a bolesti v podbřišku, působí lehce analgeticky a afrodiziakálně.

Při větších obtížích si můžete vytvořit diskrétní cestovní balení Feminny: do 30ml lahvičky se sprejem nalijte lžičku Feminny a doplňte převařenou vodou. Vzniklou emulzí navlhčete ubrousek Perlička, otřete potřebná místa a ubrousek vyhoďte do koše. Je zcela biologicky rozložitelný. Emulzi je třeba vždy před použitím protřepat a spotřebovat nejlépe do 24 hodin.

Mycí olej FEMINNA je v případě potřeby možné použít i jako masážní olej pro celé tělo.

Zajímalo vás někdy, kdo se skrývá za názvem firmy Eoné :-) ?
Pokud ano, odpověď a naše fotografie najdete zde.

! ! ! S o u t ě ž ! ! !

Také my bychom rádi věděli, kdo jsou naši zákazníci :-) Částečně známe pouze ty z vás, kdo nám píšete své postřehy a ohlasy, za které jsme vždy velice vděčni.
Máte-li chuť, odkryjte nám i vy svoji tvář, tvářičky svých dětí, rodin, a pošlete nám své fotografie.

Formát fotografie: pohlednicový až A4, v papírové podobě.
Zezadu uveďte prosím jméno, adresu, telefon a mailovou adresu. (Někdy je vhodnější tyto informace nalepit, aby se fotografie neznehodnotila propsáním, nebo protlačeným textem).

Od jedné rodiny je možné zaslat maximálně 3 fotografie.
Fotka může, ale nemusí, dokumentovat používání výrobků Eoné.

Vybrané fotografie odměníme a zveřejníme buď v našich tištěných materiálech, nebo i na našem webu.
Svou účastí v této soutěži nám dáváte souhlas ke zveřejnění vítězných a odměněných fotografií. Výherci si pak mohou vybrat kosmetiku podle svého přání:
odměnou za 1. místo je kosmetika v maloobchodní ceně 2.100,-Kč včetně DPH
odměnou za 2. místo je kosmetika v maloobchodní ceně 1.400,-Kč včetně DPH
odměnou za 3. místo je kosmetika v maloobchodní ceně 700,-Kč včetně DPH
odměnou za 4. až 7. místo je kosmetika v MC 400,- Kč včetně DPH.

Soutěž se zahajuje dnem 1.3.2011 a končí 31.3.2011 o půlnoci. Fotografie zaslané před nebo po tomto termínu nebudou do soutěže přijaty, rozhodující je razítko pošty, na opožděné snímky počkáme do 5/4/2011.
Prosíme, abyste přijali podmínku, že fotografie nebudeme vracet.

Adresa pro zaslání fotografií:
Eoné kosmetika s.r.o.
Čelakovského 5
407 46 Krásná Lípa

Těšíme se na vaše snímky, objednávky, dotazy i postřehy!
Vaše EonéMilí přátelé Eoné!

Velmi děkujeme za vaše zkušenosti s našimi výrobky, které nám píšete!V únoru jsme pro vás do AKCE vybrali jeden z nejúžasnějších, krášlících olejů:
ČISTÍCÍ OLEJ NA PLEŤ 3 V 1. Chcete-li olej, který vaší pleti dodá výživu, hloubkově ji vyčistí a zregeneruje, a který můžete použít i jako pleťovou masku (a nemusíte pořizovat další "lahvičku"), pak je to právě jedinečný ČISTÍCÍ OLEJ NA PLEŤ. Budete-li jej pravidelně, ideálně při ranním a večerním čištění pleti používat, bude vaše pleť skutečně pomaleji stárnout. Je však ještě třeba také připomenout, že tělo potřebuje dostatek čisté vody k pití.

Ještě stále máme zimu, a tak vám v AKCI nabízíme sušený ROZMARÝN LÉKAŘSKÝ, který je výborný do koupele na prohřátí, do jídla, i na čaj. Dr. Petr Ondřej Mathioli píše: „Všechny pokrmy a nápoje připravené s rozmarýnou jsou libé a chutné a prospěšné proti mnohým neduhům. Pití odvaru z rozmarýny ve víně nebo vodě ráno, nežli člověk vstane, rozhání a hojí žloutenku; nemocný musí několik hodin po vypití léku na lačný život (žaludek) vzíti lázeň a za sucha se potiti. Uvedený nápoj vyhání mnoho zbytečností z člověka, paralyzuje jed, otvírá ucpanou slezinu a játra a posiluje je v jejich slabosti, neboť netoliko zahřívá, ztenčuje a otevírá zacpání, ale také svojí trpkostí utvrzuje. Rozmarýna posiluje mozek i všechny smysly, prospívá proti všem studeným hlenům a nedostatkům mozku i údů, jako jest padoucnice, hluboký spánek, šlak, ochromení, třesení a necitelnost nebo zmrtvělost údů.
Pití nebo napářka z rozmarýny, nebo mytí rozmarýnou v parní lázni, zabraňuje bílému ženskému výtoku. Pojídání usušené a na prach utlučené rozmarýny s topinkou chleba, nebo pití prášku rozmarýny s malvazem, jest dobré při slabém, ku hnilobě náchylném a studeném žaludku, který nemůže udržeti v sobě pokrmy.
Vpouštění dýmu nebo páry z pálené rozmarýny do hrdla a do nosu jest dobré proti kašli a proti zahlenění hlavy.
Vykuřování domů rozmarýnou v čas moru zahání špatný vzduch.“ :o)


Pro podporu rozproudění čistících procesů v organizmu a tím i odstranění nahromaděných tuků pod kůží Vám nabízíme CELUMILK. CELUMILK je tělové mléko proti celulitidě určené ke každodenní péči o partie hýždí a nohou. Je účinné jako prevence celulitidy, i v případě jejího vzniku. Obsažená bylinná kompozice rozpouští tukové buňky, podporuje pročišťování lymfy a zvyšuje elasticitu kůže. Detoxikuje a prokrvuje tělo. I zde opět připomínáme nutnost pít dostatek čisté vody (cca 40 g vody na 1 kg tělesné váhy, tedy například při 60 kg je třeba vypít 2,4 litru čisté vody denně).

Speciální nabídkou pro těhotné je MASÁŽNÍ OLEJ PROTI STRIÍM na prsa, bříška, boky a další partie, které v těhotenství potřebují zvýšenou péči. MASÁŽNÍ OLEJ PROTI STRIÍM je i hezkým dárkem pro těhotnou ženu. Protože naše výrobky mají holistické – tedy celostní účinky, podporuje MASÁŽNÍ OLEJ PROTI STRIÍM i psychickou pohodu nastávající maminky a děťátka.

BALZÁM NA PRSA je určen pro zpevnění prsou a otužení bradavek před obdobím kojení, během něj i po něm. Přináší úlevu přecitlivělým nebo popraskaným prsním bradavkám a dvorcům. Je určený také k masážím prsou. Pokožku zjemní, velmi dobře se vstřebává, zlepšuje pevnost a tvar prsou

GRAVITA - KOUPELOVÝ OLEJ zejména pro těhotné. Působí proti únavě, zlepšuje náladu, posiluje imunitní systém a zažívání, harmonizuje stolici. Zabraňuje vysoušení pokožky a podporuje její elasticitu. Pomáhá při otocích nohou, pálení žáhy, ranních nevolnostech, ale také tělu i mysli radostně přijmout stav těhotenství.
Gravitu si oblíbily i některé netěhotné ženy pro její jemnou svěží vůni. Používají ji také jako sprchový olej.

Věříme, že si laskavé naladění užíváte celý únor a ne jen na svátek Valentýna :-) !
Přibývající světlo do života a radostné dny plné krásných vůní vám přeje vaše Eoné!

Milí přátelé Eoné,

zdravíme vás v novém roce 2011!

Děkujeme Vám za vaši přízeň v roce 2010. Věříme, že jste s námi spokojeni a že s Eoné zůstanete i v roce 2011.

Láska není něco, co se dá vlastnit, láska je něco co se dá pouze sdílet. Je to síla, která dává růst, je to síla, která naplňuje a udržuje život, a jako taková je nejdůležitější v našem životě. Celá naše planeta drží pohromadě díky Lásce. Můžete ji zahlédnout v očích lidí které potkáte, každá květina nám ji dává po doušcích vůně a svitu své krásy, Slunce každým svým paprskem, je v každé kapce vody i vločce sněhu a, i když se to možná zdá nepředstavitelné, je v každém z nás - jen ji potřebujeme nechat proudit a uznat ji ve svém nitru. Uznáme-li ji v sobě, uvidíme ji i v ostatních, i když se možná zrovna laskaví nezdají. Možná jsou jen zklamaní a když je odsoudíme, naložíme jim jen další balvan...
A takvám všem přejeme, objevte Lásku v sobě, a uvidíte ji všude kolem sebe... Buďte laskaví a laskavost se vám vrátí. Nechť je váš rok 2011 a každý další plný LÁSKY!Doufáme, že jste měli krásné a klidné vánoce, plné světla, rozzářených očí a milých příhod.
Každý den se zase o něco prodlouží, bude více světla na nebi a my vyrazíme do dalších mrazivých dnů ... a proto jsme pro vás do AKCE nachystali LALIUM.
Osvědčilo se i na mazání dětských tvářiček a ještě k tomu vám posíláme příhodu, která se stala právě s LALIEM již na podzim minulého roku:

Začalo to tím, že u nás ve firmě zazvonil telefon...
Maminka 10-ti měsíčního chlapečka nám sdělila, že její malý Gabriel spořádal docela velké množství Lalia. A tak že volá, co má čekat, nebo dělat.
Musím říci, že nás to překvapilo. Vzhledem k tomu, že LALIUM obsahuje pouze to, co poskytuje příroda (mimo jiné včelí vosk, ricinový olej, silici z vysokohorské levandule BIO, jedné z nejkvalitnějších na světě), byli jsme klidní. Na základě složení jsme paní řekli, co může nastat: situace mohla způsobit průjem, také by mohlo být děťátko spavější.
Maminka chlapečka nám druhý den poslala mail, nad kterým jsme se ze srdce zasmáli a s jejím svolením jej zveřejňujeme:

Dobrý den,
chtěla bych se ještě krátce vrátit k tomu včerejšímu případu, kdy mi synek částečně snědl Lalium. Vypadá to totiž skoro, že Lalium kudy teče, tudy léčí :-)
Posledních několik týdnů Gabriel moc dobře nespal, v noci se budil snad každé dvě hodiny a i přes den to nebylo slavné, navíc se často budil s pláčem a celkově býval nepříliš dobře naladěný. Přičítala jsem to rostoucím zoubkům nebo nějakým jiným podobně banálním příčinám, kterým není nutné věnovat nějakou zvýšenou pozornost.
Po té včerejší konzumaci Lalia jsem čekala minimálně, že ho to trochu protáhne. Ale zajímavé je, že se nestalo v podstatě vůbec nic, stoličku měl normálně až dnes ráno v obvyklé konzistenci. Ovšem na druhou stranu to vypadá, že se tím docela zasytil, protože celý den skoro nechtěl jíst, až večeři si dal :-))
A to nejpodstatnější - krásně spinkal skoro celou noc a ráno se vzbudil v úplně sluníčkové náladě.
Paní Váchová měla podle všeho pravdu, když říkala, že děti mají výbornou intuici a že v tom bylo něco, co nejspíš potřeboval.
Musím říct, že mě to celé ve finále docela pobavilo a navíc mi to potvrdilo, že Vaše výrobky jsou opravdu v naprosto špičkové kvalitě. Mají totiž tu nejvzácnější ingredienci - jsou vyrobené s láskou :-) A za to vám oba moc děkujeme.
S pozdravem a přáním všeho dobrého
Jana a Gabriel (10 měsíců)

V AKCI naleznete také PLEŤOVÝ OLEJ S JOJOBOU. Je báječnou harmonickou směsí čistých rostlinných olejů lisovaných za studena plných přírodních vitamínů a stopových prvků které pokožce poskytnou výbornou péči. Do tohoto pleťového oleje nejsou přidány žádné éterické oleje, a tak je jeho vůně velice jemná. Používají jej také muži na ošetření pleti. V sedmém nebi ale jsou, když jej na jejich tvář nanáší žena. Mají intenzivnější pocit, že se o ně někdo stará. PLEŤOVÝ OLEJ S JOJOBOU je vhodnou ochranou do přibližně -7°C, nechcete-li použít LALIUM.

Pro ženy a jejich krásnou, jemně voňavou pleť nabízíme PLEŤOVÝ OLEJ RŮŽE-JASMÍN (10 i 20 ml) s vyváženou vůní růže a jasmínu. Vyrovnává v nás ženský a mužský princip, a tak jsme něžné a přitom silné.
Také může být příjemným nevšedním dárkem ženě či dívce k Valentýnu, slavíte-li jej.

KALISTO TĚLOVÉ MLÉKO dodá hebkost pokožce rukou i celého těla. Má svěží kořeněnou vůni (z listí pomeranče), která uklidňuje psychiku, a výbornou schopnost regenerovat kožní buňky. Kalisto tělové mléko báječně využijete i při domácích masážích.

NEHTOVÝ OLEJ pro regeneraci a doplnění živin vašim nehtovým lůžkům a tím i nehtům. Krásně voní geránií, což je příjemná, květinová, svěží vůně, posilující pozitivní emoce.

KVĚTOVÁ VODA RŮŽE - jemná pleťová voda pro ošetření pleti například společně s hloubkově působícím Čistícím olejem na pleť 3 v 1. Harmonizuje funkci kožní buňky, čímž zpomaluje stárnutí pleti, osvěžuje, působí velmi příznivě i na psychiku.

Nechť je váš leden plný dobré nálady, hlubokého dechu, radostné mysli a laskavých dní,

Vaše EonéMilí přátelé Eoné,

již nechceme komunikovat skrze sociální sítě. Kontaktujte nás prosím přímo na e-mail: eone@eone.cz.
Chystáme pro Vás BLOG a E-BOOKY!
Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na opravdové (ne virtuální) setkání na některém z našich kurzů!

Vaše Eoné