Milí přátelé Eoné,

s prodlužujícími se dny a očekávaným teplem se stále více zamýšlíme nad tím, jak moc chránit naši a zvláště dětskou pokožku před spálením a také klíšťaty.

Slunce k životu potřebujeme a jeho světlo na pokožku také, neboť se tak tvoří vysoce důležitý vitamín D. Ten se netvoří, "překryjeme-li" pokožku preparáty s vysokým UV faktorem. Proto je důležité zvážit, jakou ochranu pokožky zvolíme, abychom ve snaze se nespálit příliš neeliminovali tvorbu vitamínu D!

Příroda sama nám dává některé produkty, které přirozeně poskytují ochranu proti slunci. Najdeme mezi nimi např: Karité (bambucké máslo), Jojobový olej, Betakaroten.

Eoné z přírodních darů přirozeně chránících pokožku vytváří řadu Kalisto. Kalisto jojobové mléko, Kalisto krém s karotenem i Kalisto na ruce. Tyto rostlinné  produkty prodlužují bezpečný pobyt na sluníčku asi 5x.  Přitom je moudré dbát rady dermatologů, že je dobré pobývat na slunci pouze v době, kdy je náš stín delší než výška naší postavy. Vdyť Řekové, Španělé, Tunisané i další národy mají v poledním čase siestu. Schovají se, aby netrávili tolik času na přímém poledním slunci a určitě vědí proč :o)

Co se týče klíšťat, vyzkoušejte jednoduchý recept na výluh z rozmarýnu a vyrobte si přírodní repelent!

Přivedeme k varu 1 litr vody, odstavíme a vložíme do ní cca 50g sušeného rozmarýnu (čerstvý můžeme také použít, budeme ho potřebovat trochu více). Necháme vylouhovat do vychladnutí, poté přecedíme.
Přidáme lžíci vinného octa a naplníme do rozprašovače.
Před vycházkou do lesa postříkáme oblečení i pokožku a hurá ven!
Klíšťata se vyskytují zejména v trávě do cca 1m výšky.
Opatrně u osob s vysokým krevním tlakem a těhotných žen. Rozmarýna přirozeně zvyšuje krevní tlak.

V této době také naše domácnosti často trápí invaze mravenců. Ty zaženete, když jim na místo kudy se dostávají do bytu kápnete éterický olej z máty peprné. Jde o přírodní produkt který časem vyprchá a tak je dobré občas kapku přidat .

Do Akce v květnu 2017 dáváme:
MASÁŽNÍ GEL NA NOHY který  potěší nožky všech, kteří je namáhají v zaměstnání, nožky těhulek, i ty, které začínají zlobit křečové žíly. Když si večer lehnu a cítím bolest kdesi uvnitř nohy, vím, že se blíží změna počasí. Nezbývá, než gel nanést od kotníku po koleno a pak již mohu klidně usnout.

SOLLEA PLEŤOVÝ OLEJ má vysoký obsah jojobového oleje a karotenu, chrání pleť před vysycháním a vykazuje mírnou ochranu před slunečním zářením.

KAROTENOL 8 BIO - ze zkušeností: Tento olejíček jsem si moc oblíbila :o) Nejenže hydratuje mojí pokožku, ale i krásné voní, podporuje zhnědnutí, působí proti stárnutí a dokáže zklidnit moje "neposedné myšlenky" Toto všechno v jedné jediné lahvičce a to je pro mě bezvadné ! Dávam jedničku s hvězdičkou!!

Přejeme všem krásný barevný a voňavý květen a snad nám už mrazy nebudou ničit květy, neboť každá květina je počátkem plodu. Když zmrzne nebo se k ní nedostanou včely (kvůli tak hojnému používání pesticidů) nebude ani plod. Nechť tedy všichni kveteme do krásy uvnitř a tuto krásu pak vyzařujeme navenek. To je jediná trvalá krása která má opravdovou hodnotu.

S láskou Vaše EonéMilí přátelé Eoné,

již nechceme komunikovat skrze sociální sítě. Kontaktujte nás prosím přímo na e-mail: eone@eone.cz.
Chystáme pro Vás BLOG a E-BOOKY!
Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na opravdové (ne virtuální) setkání na některém z našich kurzů!

Vaše Eoné