Milí přátelé Eoné,

je léto a my se chystáme alespoň trochu odpočívat v přírodě, na sluníčku.

Jedna z oblastí, na kterou jsme se nyní zaměřili, je přírodní „repelent“:
Podle mých osobních zkušeností je velmi příjemným repelentem například Lavandin grosso. Na dlaň dejte 2-3 kapky lavandinu, rozetřete v dlaních a poté si dlaněmi přejeďte odkryté části těla - paže, obličej, krk, nohy apod. POZOR, NE NA OČI A JEJICH BLÍZKÉ OKOLÍ. TAKÉ POZOR U MENŠÍCH DĚTÍ, ABY SI SILICE RUČKAMI DO OČÍ NEZANESLY!

Lavandin se přibližně po 20 minutách odpaří, proto je třeba vše dle potřeby opakovat. Jako repelent můžete použít  kteroukoli levanduli či lavandin. Rozdíl mezi levandulí a lavandinem jsme popisovali minulý měsíc (zde).

V literatuře se dočteme také o citronelové a lemongrasové silici, jako o dalších možných repelentních olejích, ale ty jsou doporučovány spíše na oděv a pro provonění vzduchu. Jejich vůně hmyz odpuzuje.

Na odpuzování klíšťat se osvědčil recept s rozmarýnou (zde), a další návod za použití lemongrasu zde.

V AKCI na prázdniny 2017 nabízíme nově LAVANDIN GROSSO ve skleněném obalu  ROLL-ON.  Je praktický tím, že se jeho obsah nevylije. Kuličkou přejedete po pokožce a rozetřete. Čerstvé štípance od hmyzu potírejte asi 5x po sobě v krátkém intervalu, lehké spáleniny také. Levandule úžasně podporuje tvorbu nových kožních buněk.
Nelekněte se výstražných označení na etiketě, bohužel nám tak předepisuje EU, aniž by rozlišovala syntetické a rostlinné látky. Syntetické parfemace a syntetické „éterické oleje“ podle výzkumů tělo nedokáže zcela beze zbytku vyloučit a ukládá si je do tukových tkání i vnitřních orgánů. Mnohé syntetické (syntetizované z ropy) parfémové složky jsou skutečně zdraví škodlivé, nejen alergenní.

Rostlinné silice bez chemických úprav ale působí odlišně. Zde se biochemické složky, ze kterých se rostlinné silice sestávají, navzájem doplňují a působí jako celek. Při znalosti aromaterapie ve prospěch člověka. Takto je moudrá Příroda pro blaho člověka vytvořila.  Vždy ale platí, že je třeba s éterickými oleji nakládat jako s velmi koncentrovanými látkami a až na malé výjimky se používají vždy ředěné.

V Akci najdete také:
CITRONOVÝ éterický olej BIO z citronové kůry a BIO POMERANČOVÝ éterický olej, ty jsou schváleny i pro potraviny. Citronová silice je také doporučována jako přídavek do vody, ve které umýváme, zejména v cizích zemích, zeleninu a ovoce, protože má dezinfekční účinky.  Je pak větší šance strávit dovolenou bez střevních potíží :o).
TŘEZALKOVÝ OLEJ, který se v lidovém léčitelství používá po slunění a na spálenou pokožku.

Na webu Eoné uveřejňujeme návod na přípravu opalovacího oleje s MALINOVÝM OLEJEM LZS, lisovaným ze semínek maliny. Jak ukazují studie vědců, je báječný právě pro pobyt na sluníčku. Základní pravidla pro pobyt na sluníčku ale stále platí! Nevystavovat se slunci, když je náš stín kratší, než výška naší postavy!

Přejeme vám krásné voňavé léto, příjemné chvíle při tvoření domácích voňavých olejů - na webu Eoné je návod na levandulový i růžový domácí olej a stejným způsobem můžete experimentovat i s dalšími voňavými bylinami.

Vaše Eoné
Milí přátelé Eoné,

již nechceme komunikovat skrze sociální sítě. Kontaktujte nás prosím přímo na e-mail: eone@eone.cz.
Chystáme pro Vás BLOG a E-BOOKY!
Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na opravdové (ne virtuální) setkání na některém z našich kurzů!

Vaše Eoné