Milí přátelé Eoné,
            jako prázdninovou lahůdku jsme Vám přichystali dárek v podobě LEVANDULE JEMNÉ v ROLL-ONU 8 ml. Viz níže.


Do AKCE během prázdnin 2018 zařazujeme:

·        MALINOVÝ OLEJ, o kterém píšeme níže.

·        Éterický olej INDICKÝ PALISANDR (lat. Dalbergia sissoo), je cenově dostupnou náhradou za pravé Růžové dřevo (lat. Aniba rosaeodora), které bylo v minulosti značně vytěženo a tak se jeho silice mnohonásobně zdražila.  Indický palisandr (lat. Dalbergia sissoo) některé firmy prodávají právě pod názvem Růžové dřevo. Jeho vůně je ale odlišná.

            Nyní Vám Indický palisandr nabízíme po dobu prázdnin za výhodnější cenu. Odborná literatura o něm uvádí: Éterický olej ze dřeva stromu Dalbergia sisoo má nádhernou vůni. Jeho uklidňující účinky v emoční i mentální sféře jej řadí k afrodiziakálním olejům. Používá se do neutrálního koupelového i
sprchového oleje, do masážního oleje. Jeho vůně je výrazná květinovo-ovocně sladká a doporučujeme spíše jemnou koncentraci, která potěší smysly.

 
            Prázdniny se přihlásily a s nimi čas dovolených a tak nás stále zajímá jak se chránit před klíšťaty a jak na ochranu před sluníčkem. Prostě věčná témata o kterých bylo řečeno i napsáno mnoho.
            Bráno selským rozumem si asi všichni uvědomujeme, že slunce prostě potřebujeme. Nedostatek slunce zapříčiňuje nedostatek vitamínu D a nedostatek vitamínu D je závažný především u dětí, které jej potřebují po správný vývin kostry. Přemíra slunce způsobuje spáleniny a úpal.

            Správná míra slunečního záření je tedy velice důležitá. A co to znamená? Užívat si slunce plnými doušky v době, kdy je délka vašeho stínu větší, než výška vaší postavy. Mimo tuto dobu odpočívat ve stínu a pamatovat na to, že slunce opaluje i ve stínu a tak i tam můžeme používat lehké ochranné prostředky.
          
           
Panuje předsudek, že černoši se nemohou spálit, opak je ale pravdou. Proto již odedávna v Maroku, Senegalu a dalších oblastech severní Afriky lidé používají KARITÉ (BAMBUCKÉ MÁSLO) na promaštění pokožky i jako lehkou ochranu před sluncem. Také JOJOBOVÝ keř roste v horkých a suchých oblastech. I tento rostlinný vosk, který dobře odolává vysokým teplotám se využívá jako lehká ochrana před sluníčkem.

             Moderní doba zkoumá MALINOVÝ OLEJ. Jeho SPF se udává hodně vysoké. Jedná se o lehký rostlinný olej s antioxidační schopností a s blahodárným působením na pokožku.

          Éterický olej z MRKVOVÉHO SEMÍNKA je velmi ceněn pro jeho protivráskové vlastnosti. Přidává se do pleťových olejů v množství cca 3 kapky na 10 ml oleje. V tomto poměru lze použít jako přídavek do oleje z MALINOVÝCH SEMÍNEK pro pleť i
pokožku - směs například pro luxusní masáže. Pokud olej obsahuje vyšší procento karotenu (má oranžovou barvu), může zabarvit pokožku, což je žádoucí, ale i oděv... Už se těším, až si tuto směs budu nanášet na nohy a paže :o).

         Použitím jedné nebo více těchto surovin si
můžete sami vytvořit příjemný prostředek na opalování a zvýšit jeho
účinnost přidáním BETAKAROTENU.

 
          Eoné Vám nabízí řadu KALISTO, která je určená pro slunečné dny, KAROTENOL 8 BIO s velkým podílem betakarotenu i další suroviny pro vlastní výrobu.

          Klíšťata:
          Když jsme se v Eoné chystali na sběr bylin, potřebovali jsme dobrou a rychlou ochranu proti klíšťatům. Vzala jsem 30 ml SKLENĚNOU LAHVIČKU SE SPREJEM, éterický olej LEMONGRAS a čistý 60% líh z lékárny. Do skleněné sprejové lahvičky nakapala 30 kapek silice LEMONGRAS a doplnila lihem. V lihu se silice dokonale rozpustí a bylo tak možné nastříkat vzniklou emulzi na oděv, zejména nohavice a povrch bot. 1x za hodinu jsem aplikaci opakovala. 

            Výsledek byl výborný. Ač jsme se brodili polovinu dne v trávě, kde vím, že klíšťata jsou, ani jedno klíště jsem neodnesla. :-)

            Nemáte-li k dispozici líh, lahvičku dolijte do 2/3 vodou a důkladně protřepejte. Stejně tak je zapotřebí roztok protřepat vždy před použitím, protože silice s vodou se nespojí.  Pokud dáte tento roztok do plastové lahvičky, pravděpodobně se vlivem nahoře usazené silice plast naleptá, proto doporučujeme ekologičtější skleněnou lahvičku.

             Na celé prázdniny jsme pro vás připravili jako dárek LEVANDULI JEMNOU v ROLL-ONU 8 ml již od objednávky v hodnotě 1000 Kč bez poštovného pro maloodběratele.

            Tato výjimečná levandule, pěstovaná ze semínek v Provence ve Francii je dle našich zkušeností všestranně využitelná hlavně v přírodě. 
         
            Jedete stanovat? Od mravenců by mohlo pomoci pár kapek éterického oleje MÁTY ROLNÍ. Mravencům nevoní. Doma mám vyzkoušený éterický olej z Cedru.

Eoné vám přeje krásné prázdniny :o)Milí přátelé Eoné,

již nechceme komunikovat skrze sociální sítě. Kontaktujte nás prosím přímo na e-mail: eone@eone.cz.
Chystáme pro Vás BLOG a E-BOOKY!
Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na opravdové (ne virtuální) setkání na některém z našich kurzů!

Vaše Eoné