Velká VÁNOČNÍ SLEVA 7 X 7 na všechny výrobky EONÉ

!!! Všechny ojednávky přijaté od 11.12.2008 do 17.12.2008 budou účtovány se 7% VÁNOČNÍ SLEVOU !!!
(Slevu započítáme až při vyřizování objednávky.)

Objednávky přijaté do 18.12.09 včetně budou odeslány do Vánoc, to jest do 22.12.2008. Objednávky přijaté později budou zpracovávány od 5.ledna 2009.

Děkujeme všem našim obchodním partnerům a přátelům za milou přízeň, těšíme se na voňavou spolupráci opět v čase budoucím a přejeme Vám všem hodně vzájemné úcty, lásky a tolerance.

Vaše Eoné
Milí přátelé,
tuto neděli nám začíná advent a za měsíc máme po Vánocích. Rádi bychom Vám pomohli s výběrem vánočních dárků, a tak jsme pro Vás připravili BALÍČEK EONÉ vánočně zabalený se zvýhodněnou cenou.Balíček obsahuje nádherně vonící Sprchový olej ADÉL, příjemný ženám i mužům, Pleťový olej RŮŽE – JASMÍN - exkluzivní pleťový olej vhodný pro všechny typy pleti, NEHTOVÝ OLEJ pro krásné nehty, ABSORBER MUŠLIČKA s ručně vyráběným skleněným talířkem z čirého skla a 100% směsí silic VÁNOCE.

Přejeme Vám nádherné adventní dny. Přijmeme-li že nemusíme všechno stihnout, budou i klidné. To Vám přeje
Jana Pospíšilová a kolektiv Eoné kosmetika s.r.o.


Milí přátelé,
Dnes máme již 7. listopadu, a sluníčka na nebi ubývá. Proto jsme se rozhodli donést Vám sluníčko „až k nosu“. Jak?

Vytvořili jsme pro Vás osvěžující, vitální a jiskrnou vůni LEMONIA.LEMONIA je směsí přírodních, 100 % éterických olejů s teplou citrusovou vůní která přinese světlo a jiskru i do chladných dnů.

Provoní vzduch v místnosti a současně pomůže zlepšit psychickou pohodu, koncentraci a kreativitu při duševní i manuální činnosti. Působí jako jiskrná, občerstvující sprcha.
Přineste si sluníčko do vašeho domova i kanceláře, prodejny i auta.

Do konce Listopadu 2008 pro Vás vyhlašujeme AKCI na 100% směs éterických olejů LEMONIA.


Použití: Do aromalamp, na mušličku, do mlhových lamp, odpařovačů, zvlhčovačů.
- LEMONII nakapejte na Mušličku – absorber v množství 6 až 20 kapek, podle velikosti místnosti. LEMONII je třeba aplikovat opakovaně, například 1 x za 3 dny.
- Do aromalampy 3 kapky pro menší místnost, pro větší až 7 kapek.
- Na mističku s vodou 10 kapek a nechat volně odpařovat.
- Do mlhové lampy pouze 2-3 kapky. Do zvlhčovačů na topení stačí 2 kapky.
- LEMONII mohou využít řidiči při únavě - přivonět k lahvičce nebo aplikovat 1 až 2 kapky na „stromeček“. Pozor na plastové povrchy interiéru auta! Každá přírodní silice je může poleptat.

... Mimochoedem, všimli jste si že každý citrus když jej rozkrojíte vypadá trochu jako sluníčko? :-)

Jana Pospíšilová
Eoné


AKCE IMUNA na říjen 2008 :-)máme tu podzim plný barev, chladných, slunných i deštivých dní a tak jsme pro Vás na měsíc říjen přichystali akci na Koupelový olej IMUNA který podpoří činnost Vašeho imunitního systému. Pro jeho krásnou jemnou vůni ho používám kdykoliv během roku, podobně, jako jiný koupelový nebo sprchový olej, obvykle ale při sprchování. Je dobré jej použít do koupele, když, jak se lidově říká„na nás něco leze“. Jinak ale kdykoliv máme chuť na jeho vůni, jako běžný mycí prostředek ve sprše. Navíc IMUNA uklidňuje nepříjemné projevy při plísňových projevech, má tišící účinky na fyzickou i psychickou rovinu.

Dávkování na etiketě je uvedeno pro děti od půl roku, pro těhotné podle stupně těhotenství i pro dospělé. IMUNA koupelový olej je určen i pro menší děti od ukončeného druhého měsíce věku, pro ty však použijte IMUNU pouze dva dny po sobě, je-li třeba. Dávkujeme pak do kbelíčku nebo vaničky ½ čajové lžiky.

Začalo se topit a tak do doporučených položek pro nynější období zahrnujeme i velké balení JASÁNKU. Máte-li malé 100 ml balení Jasánku se sprejem, ušetříte, když si pořídíte 500 ml balení pro doplňování 100 ml lahvičky. Je vhodné velké balení před každým doplňováním protřepat. 500 ml balení je bez rozprašovače, je tedy nutné mít i 100 ml balení, které obsahuje mechanický rozprašovač.

Přeji Vám krásné podzimní dny ve voňavé náruči Eoné

Jana Pospíšilová
Eoné

Milí přátelé, na září jsme pro Vás přichystali AKCI na MANUKOVÝ GEL

Před pár dny jsem od přátel z Nového Zélandu dostala fotografie Manuky – čajovníku pravého (brzy ji najdete i na nové etiketě manukového gelu) a v této souvislosti Vám nabízíme MANUKOVÝ GEL v AKCI a několik informací.

Jak jsem již psala, jedná se o čajovník pravý. Je to rostlina příbuzná Čajovníku Australskému, ale má odlišnou vůni a významně širší spektrum užití.

Literatura uvádí: Manuka má velice silné účinky proti baktriím, virům a mykózám. Kůže i sliznice ji velice dobře snáší.
Manuka a čajovník společně obsaženy v manukovém gelu mají velmi široké spektrum účinnosti.

Například já vnímám čajovníkovou silici jako příliš „hrubou“. Někdo ji při bolestech v krku používá na vykloktání (necelá 1kapka do hrnku s teplým nápojem), ale pro mne je to nepříjemné. Manuku takhle užít mohu. Obvykle mi ale stačí natřít krk zvenku Manukovým gelem, případně to několikrát zopakovat. Je to také jistější varianta pro citlivější jedince, neboť koncentrovaná silice čajovníku může způsobit popálení kůže.

Manukový gel také používám na čištění zubů (je jen třeba zvyknout si na jeho specifickou vůni a chuť), jako prevenci paradentózy a zánětů. Je výborný na veškeré záněty (akné, svědivost, alergické a revmatické obtíže) i na sliznici včetně intimních partií. Manukový gel lze aplikovat na sliznice intimních míst v případě koupání na veřejných koupalištích.
Stejně tak Manukový gel i Manukovou silici používám při štípnutí hmyzem.

Manuková silice chrání a stabilizuje při přetížení psychiky a v případě, kdy je toho všeho již na nás příliš (3 kapky silice do lžičky NEUTRÁLNÍHO OLEJE KOUPELOVÉHO & SPRCHOVÉHO).

Přeji Vám nádherné dny a klidný začátek škol a školek :-)

Jana Pospíšilová, EonéAKCE DEOS nyní s DEOS - SPRCHOVÝM OLEJEM od 22. července do 10. srpna 2008
Pro letní období je důležité, abychom zachovávali co nejlépe hydrolipidový ochranný plášť pokožky. Tato vrstvička, která se přirozeně na pokožce vytváří, je, jak již název napovídá, složena z tuku a vody. Pokožku chrání před vysoušením i před přiměřeným slunečním zářením.

Používáme-li k umývání sprchové, koupelové a mycí oleje, které obsahují speciálně upravený olivový olej jako emulgátor, dojde při umývání k dokonalé očistě, ale ochranná vrstvička na pokožce zůstane zachována. Navíc testy prokazují, že mycí oleje Eoné, díky použitým rostlinným surovinám, pokožku dokonce hydratují!

Pro následující období jsme pro Vás vybrali přírodní, parfémový sprchový olej s nádhernou květinovou vůní a relaxačními účinky, DEOS. Rostlinné oleje s vysokým obsahem přírodního vitamínu E mají regenerační a uklidňující účinky a propůjčují pokožce jemnost a hebkost. Silice z růžové palmy, pomeranče, ylang-ylangu a geranie uvolní a vyjasní mysl. Vaše pokožka bude po umytí jemně, smyslně vonět.

Sprchový olej DEOS, navíc v kombinaci s Masážním olejem DEOS nebo Tělovým mlékem DEOS je ideální výbavou na naši dovolenou, zejména, jedete-li se svým milovaným partnerem.

Pokračuje AKCE SANT pro ženy před porodem...Pro Těhotné ženy jsme do akce do 10. srpna 2008 nabídli velice prospěšný Masážní olej SANT. Po porodu jsem jej svědomitě používala a když jsem byla na kontrole před propuštěním z porodnice, byla paní doktorka, která mě prohlížela, velice mile překvapena, jak rychle se mi děloha svinula. Sant může velmi zpříjemnit poporodní období úlevou od poporodních stahů, zlepšením peristaltiky a úlevou při vyprazdňování.

Krásné, voňavé léto,

Jana PospíšilováMilí přátelé,

rozhodli jsme se, že pro Vás do 21. července 2008 prodloužíme akční nabídku na Jojobový olej BIO, 50 ml.


Olej z jojoby je všestranně použitelný, velmi dobře vstřebatelný rostlinný olej. Je vhodný pro ochranu pleti za slunečného i mrazivého počasí, chrání ji před vysoušením. Zpomaluje stárnutí pokožky. Mírní produkci kožního mazu u mastné pleti.Obsahuje protizánětlivé složky, proto je výborný při ošetřování akné. Na obličej postačí asi 3 kapky na jednu aplikaci.
Působí blahodárně při výskytu ekzémů, lupů, lupénky a na rozpraskanou pokožku.
Chrání vlasy proti třepení.
U dětí i u dospělých jojobovým olejem chraňte místa vystavená mrazu i slunci. Jemný ochranný faktor má hodnotu SPF 3-4.
Jojobový olej můžete uchovat minimálně po dobu 2 let i při pokojové teplotě.
Je určený pro miminka, děti, dospělé i těhotné.

NOVÁ NABÍDKA – DEOS TĚLOVÉ MLÉKOPoužíváte deodorant? Chcete používat přírodní deodorant bez škodlivých látek?
Rádi bychom Vám nabídli DEOS TĚLOVÉ MLÉKO s akční letní cenou od 7. do 21. července 2008. Sama jej používám a mám s ním příjemné zkušenosti.
Stačí trocha Tělového mléka DEOS na vatový tampon a nanést do podpaží. K pocení zajisté docházet bude – to je velice důležité pro organismus, ale pot se nerozkládá a není cítit. Ve dnech, kdy se potíte hodně, je dobré postup zopakovat v průběhu dne. Úžasné je to, že když se začnete potit, místo nepříjemného pachu jemě voníte.

Přeji Vám nádherné letní dny plné příjemných vůní a pohody.

Jana Pospíšilová


Vážení přátelé,

máme pro Vás NOVINKU! Je to NEchci TAdy KOmáry - tedy NETAKOKromě toho že jsme odzkoušeli že účinkuje, také pěkně svěže voní.
Najdete jej v AKTUÁLNĚ DOPORUČUJEME.

Děti a opalování
Jak můžeme chránit přírodními prostředky především malé děti před sluníčkem?


Připravili jsme pro Vás AKCI na Kalisto – baby krém s karotenem od 7. května do 7. června.

To, že opalování je vstupenkou do klubu důchodců, protože pleť vždycky opalováním trpí a je to na ní hodně znát, vám nemusím ani říkat. Vím, že vy, jako příznivci Eonky toužíte po přirozené kráse a víte, že skutečná krása je v jednoduchosti a že Příroda ví, co je pro nás nejlepší.

Jak by tedy mohl podle Eonky vypadat co nejpřirozenější způsob ochrany před slunečním zářením?
Začít můžeme již s potravinami. Především je velmi vhodné jíst mrkev a pít mrkvové šťávy (rozumné množství), protože karoten pomůže tělu lépe zvládnout tvorbu ochranného pigmentu melaninu.

A co se týká vlastní ochrany proti slunečnímu záření? Nebudeme se zde zabývat jednotlivými pásmy UV paprsků (UVA, UVB, UVC), spíše uvedeme konkrétní doporučení.

1. Děti do 2 měsíců - by měly být chráněny před přímým sluníčkem jednoduše tak, že budou ve stínu. Jojobovým olejem Přivítání nebo čistým Jojobovým olejem BIO ošetříme odkryté části tělíčka.
2. Děti 3 až 7 měsíců – světle oblečené chráníme v polostínu, tělíčko i obličej chráníme Jojobovým olejem BIO (10 ml lahvička se skleněnou kapací pipetou, kterou jsme pro tyto účely uvedli na trh stojí 68 Kč) nebo též Jojobovým olejem Přivítání, který navíc obsahuje velmi jemné množství silice z růže bulharské.
3. Od 6 měsíců věku děťátka již můžeme používat Kalisto – baby krém s karotenem na který jsme od 7. května do 7. června připravili AKCI . Jedná se o naprosto přírodní krém, který neobsahuje absolutně žádné látky syntetického původu. Protože jsme možná první firmou ve světě, která zcela přírodní krém vytvořila, je třeba si všimnout i toho, že jeho struktura není stejná jako jsme zvyklí u jiných krémů. Vykazuje určité odlišnosti, které jsou právě znakem jeho přírodního složení. Není ani konzervovaný a proto jej udržujte v čistotě! Krémem je možné chránit obličej děťátka a chcete-li, i celé tělíčko nebo jeho odkryté části. Stupeň ochrany krému odpovídá faktoru 5, tedy velmi nízké ochraně. Kalisto baby krém neslouží jako opalovací krém.
4. Děti 8 – 12 měsíců již mohou být po omezený čas nahaté v polostínu, pokožku celého těla je vhodné chránit Kalisto – baby krémem s karotenem nebo Tělovým mlékem Kalisto – baby. Výrobky řady Kalisto – baby odpovídají ochrannému faktoru pět.
5. Děti od 13 měsíců již začínáme zvykat na sluníčko, a to v době, kdy stín je delší než výška postavy. Nejdříve ponecháme dítě na slunku několik minut (při prudkém sluníčku třeba i jenom 5 minut). Dobu můžeme postupně a opatrně prodlužovat, aby pokožka měla dostatek času začít vytvářet ochranný pigment melanin. I tak je vhodné ošetřit jejich pokožku některým z výše zmíněných produktů.

Ochranné prostředky již kombinujeme podle svého uvážení. Jako příklad zde můžeme uvést na tělíčko i obličej:
Jojobový olej Přivítání - 20 ml za 157 Kč, bez omezení věku, SPF 3-4
Jojobový olej BIO - 10 ml lékovka s pipetou 68 Kč, 30 ml za 104 Kč, SPF 3-4
Masážní olej Karité – bez omezení věku, 20ml za 118 Kč, SPF 3 - 4
Kalisto – baby krém s karotenem - 30 ml – 177 Kč, vhodný od 6 měsíců, SPF 4-5
Kalisto – baby jojobové mléko - 100ml – 251 Kč, vhodné od 7 měsíců, SPF 4-5
Balzám na rty – 5ml 68,-Kč
Kaĺisto - přírodní tělové mléko - 100 ml – 234 Kč, vhodné od 3,5 roku, SPF 4,5
Pro větší děti a dospělé je vhodný kterýkoliv ze zmiňovaných výrobků.

Všechny výrobky vyjma Kalisto-tělové mléko mohou používat též těhotné ženy a osoby s ekzematickou a citlivou pletí.


Na ramínka, krček, špičky oušek, nos, kolínka a nárty koupíme ochranný prostředek s vyšším faktorem. V podmínkách naší republiky přibližně SPF 15, k moři raději SPF 20 i více. Mějme na paměti, že chemický ochranný faktor nemusí vždy příznivě působit na organismus a že je vhodné jej spíše používat na ty části těla, které hrozí spálením.


Pro doplnění uvádíme hodnoty absorpce či odrazu UVB záření:
Prostředek se SPF 15 má dle Ústředního věstníku EU pohltit 93% slunečního záření,
prostředek se SPF 30 má pohltit 97% UVB záření.

Základní pravidla však jsou:
Neopalujte se, je-li stín kratší než výška postavy. To platí v celém světě, pro děti i dospělé.
Chraňte zejména děti, které si hrají na slunku, lehkým bílým oděvem, například delším tričkem a kloboučkem.
Po delším pobytu na sluníčku doporučujeme jak pro děti tak i pro dospělé použít na celé tělo Mandlový olej lisovaný za studena (100 ml za 115 Kč) nebo jakýkoliv přípravek z řady Kalisto, které mají nejenom ochranné ale i regenerační účinky na pleť i pokožku. Také Masážní olej Karité vykazuje velmi dobré regenerační schopnosti.
Dostatečně pijte vodu nebo čaj. Výborný je černý čaj, který osvěží i pokožku ve formě obkladu.


Přejeme Vám krásné jaro a hodně šťastných dní.

Vaše Eoné
Milí přátelé,

sluníčko nabírá síly a brzy zaměníme zimní oblečení za letní. To odhalí lépe vše, co se nám v zimě podařilo skrývat. Proto jsme pro Vás nachystali od 21. března do 30. dubna 2008 AKCI CELUMILK.

CELUMILK je tělové mléko, určené především na tvarování partií, které nás, ženy, občas potrápí. Pomáhá rozpouštět tukové buňky a navíc má jednu výbornou schopnost, kterou se odlišuje od ostatních krémů a mlék vyvinutých za účelem odstranění celulitidy. Touto vyjímečnou vlastností je čištění organizmu.

Jak asi víte, je lymfatický systém zodpovědný za čistotu těla. V návaznosti na jeho obranyschonost. CELUMILK napomáhá odstranit z těla škodliviny které jsme v něm nashromáždili a které jsou také příčinou nepříjemných, při masážích bolavých, bouliček na stehnech a hýždích.

Čištění organizmu je také potřeba podpořit dobrým pitným režimem. Ten představuje asi 2,5 l vody denně v podobě nejlépe kvalitní vody bez bublinek, čisté nebo s citronem, bylinné čaje a podobně. Pozor na kávu nebo červené víno, neboť odvodňují. Káva je vhodná po ránu na odplavení vody která v noci čistila organizmus. Úměrně k její konzumaci přes den bychom však měli zvýšit i konzumaci tekutin.

Vzhledem k tomu že je v CELUMILKU vysoký obsah (mimo jiné) rozmarýnové silice, není vhodný pro osoby s vysokým krevním tlakem. Také pozor u nastávajících maminek. Pro ty je vhodný pouze ve velmi omezeném množství, maximálně obden a ne v první polovině těhotenství.

CELUMILK je vhodné používat zpočátku několikrát denně. Osvědčilo se ponechat si jej na toaletě, kde je k dispozici stále. Masáže provádíme poměrně hluboko, abychom rozmasírovali a rozpustili všechno „nastřádané“. Uvidíte samy, že již za měsíc budou viditelné výsledky. Jenom ještě jednou připomínám, že uvolněné „usazeniny“ musíme dostat z těla zvýšeným příjmem nejlépe čisté vody, aby se nám znovu v těle neusadily.

Přejeme Vám krásné jaro, abyste se vždy cítily krásné a šťastné. Usměvavá maminka a žena je to nejcennější, co můžeme svým dětem, rodině a přátelům darovat.

Vaše

Jana Pospíšilová
Eoné


Proč nedoporučujeme mýdlo?

Mýdla při mytí odstraňují kromě nečistot i přirozenou ochrannou vrstvu pokožky i sliznic. Ty jsou pak snadněji napadnutelné různými nežádoucími plísněmi, kvasinkami apod.

Eoné vyvinula velmi šetrné oleje na mytí pokožky a pro intimní hygienu žen, mužů i dětí.

Mycí oleje Eoné obsahují speciálně upravený olivový olej. Emulze která vznikne smísením rostlinných olejů s vodou má výborné mycí schopnosti a zároveň zachovává ochrannou vrstvičku pokožky i sliznic.

Použití: Na mokrou pokožku/sliznici naneseme několik kapek mycího oleje. Ten s vodou vytvoří mycí emulzi. Tělo pak jen můžeme omýt žínkou nebo rukou. Emulzi můžeme před opláchnutím nechat chvilku působit aby tělo lépe využilo obsažené byliny.


Milí přátelé,

vítáme Vás na našich nových stránkách. Věříme že se Vám líbí a že budete spokojeni s jejich užíváním.

Novou výhodou je registrace na stránkách, která Vám přinese nejen to že svá data na objednávku vyplníte pouze jednou, ale také uvidíte historii svých objednávek a další výhody.

Bude nám ctí, zašlete-li nám postřehy, požadavky i připomínky k novým stránkám a nejen k nim.

Přejeme Vám nádherný voňavý rok 2008 s kouzelnou kosmetikou Eoné :-) Mnoho zdaru, radosti a opravdu šťastných chvil v každém dni celého roku a nešetřeme úsměvy, neboť radost kterou udělají ostatním i nám samým a našim dětem stoji za to :-)

S Láskou Vaše Eoné


Popraskaná pokožka - jak na ni?

Zima má na mé ruce velice neblahý vliv a tuším, že s tímto problémem nejsem sama. Do krve mi rozpraskaly hřbety rukou které jsem ničím nenatřela než jsem šla do mrazu, a ne a ne se zahojit. Použila jsem na ně KALISTO BABY jojobové mléko a záhy bylo po bolesti. Nyní je mám jemné a vláčné jako dětskou pokožku a po krvavých prasklinách ani stopy. Celé zahojení trvalo asi 4 až 5 dnů.

Pleťové masky?
Ano! Ani to nezabere příliš mnoho času, kterého je v našem světě stálý nedostatek. Při péči o pleť používám našimi zákaznicemi do nebe vychvalovaný ČISTÍCÍ OLEJ NA PLEŤ 3 V 1. Pleť si jím očistím a pak si jej na tvář nanesu ve větším množství než používám pro čištění pleti a nechám jej působit téměř půl hodiny. Poté z tváře odsaji přebytečný olej. Takto ošetřenou pleť nechám alespoň hodinu (nebo celou noc) volně dýchat a olej nebo krém aplikuji později, případně až ráno.

Jak ošetřovat pleť v tomto období:
Po každodenním vyčištění Čistícím olejem 3 v 1 můžeme použít kterýkoli z našich 100% přírodních krémů na pleť ( KRÉM NA DOBRÉ RÁNO – s citrusovým tónem nebo ROSA FEMINNE CREME – s pravým růžovým éterickým olejem. Pro děti pak jsme připravili KALISTO BABY - KRÉM S KAROTENEM). Krémy Eoné pleť důkladně vyživují, regenerují a prostřednictvím tzv. tekutých krystalů dlouhodobě hydratují. To je v mrazu, na horách, za větrného počasí i na slunci velmi výhodné.
Pokud jste zvyklí na pleťové oleje, doporučuji při větších mrazech přeci jenom i přes olej, kterého se většinou aplikuje pouze 2-5 kapek, použít vybraný krém. Vaše péče se určitě vyplatí.

Malým dětem v kočárku postačí pro ochranu JOJOBOVÝ OLEJ BIO, který dodáváme v praktické 10 ml lahvičce s kapací pipetkou. Jojobový olej BIO je skvělý i v období, kdy do kočárku začne nakukovat jarní sluníčko. Ochranný faktor Jojobového oleje se pohybuje v hodnotě SPF 3-4.

Po ošetření krémem Eoné můžete vyrazit na mráz asi za 5 minut. Takto nehrozí poškození pleti mrazem, ale naopak, pleť vaše i vašich dětí bude chráněná a zdravá.


Vaše Jana Pospíšilová
Eoné ....přírodní harmonizující kosmetikaMilí přátelé Eoné,

již nechceme komunikovat skrze sociální sítě. Kontaktujte nás prosím přímo na e-mail: eone@eone.cz.
Chystáme pro Vás BLOG a E-BOOKY!
Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na opravdové (ne virtuální) setkání na některém z našich kurzů!

Vaše Eoné