Milí přátelé,

Stejně jako Vy, i celá Eoné chce trávit Vánoce se svými rodinami a dětmi. Proto budou objednávky přijaté od 18/12/2009 vyřizovány až v novém roce od 4/1/2010.
Objednávky které dostaneme od 14/12 do 17/12 se budeme snažit odeslat do 18/12 a budeme věřit, že je pošta doručí :-).

Přejeme Vám krásné voňavé a klidné Vánoce ve společnosti těch, jež jsou Vašemu srdci nejbližší.

Nechť je Váš nadcházející rok 2010 voňavý, barevný, prozářený sluncem (když někdy ne na obloze tak ze srdce), láskou ke všemu živému která nás nabíjí radostí pro každý další moment, den....Vaše Eoné


Velká VÁNOČNÍ AKCE od 17/11 - 13/12/2009 je zde. :-)

Milí přátelé Eoné,

je to téměř k nevíře, ale za 11 dní tu máme první adventní neděli, a do vánoc už jen skok.
Přemýšleli jsme, jaký dárek Vám dát, a tak jsme utvořili soubor výrobků, které jste si v Eoné nejvíce oblíbili a které se hodí i jako dárky. Najdete je jako obvykle v záložce AKCE od 17/11 - 13/12/2009 a věříme, že Vám udělají radost.Jsou to pro děti: DELFÍNEK dětský koupelový olej, MEDVÍDEK - mycí olej na zadečky
pro maminky: PLEŤOVÝ OLEJ LEVANDULE, PLEŤOVÝ OLEJ RŮŽE-JASMÍN, HYDRATAČNÍ PLEŤOVÝ RŮŽOVÝ OLEJ, KVĚTOVÁ VODA RŮŽE, OLEJ NA RTY, RŮŽE IM-PULS OLEJ
pro tatínky: DENALI - HOLÍCÍ OLEJ, DENALI - PLEŤOVÝ OLEJ
pro celou rodinu: JOJOBOVÝ OLEJ BIO LISOVANÝ ZA STUDENA, LALIUM – ZIMNÍ OCHRANA RTŮ, LIGIA - BALZÁM NA MYTÍ VLASŮ, MANDARINKOVO-LEVANDULOVÝ MYCÍ BALZÁM

Maloodběratelé získají jako dárek 5ml směsi éterických olejů VÁNOCE při objednávce nad 1500 Kč s DPH. Eonky při objednávce nad 2000 Kč s DPH, Velkoodběratelé při objednávce nad 2500 Kč s DPH.

Jak se říká, žádný člověk není ostrov, a tak to, jaký je náš den, záleží nejen na nás samých, ale i na všech kolem nás. Doba je rychlá až hektická. Každý, kdo se na nás usměje, je k nám vlídný, příjemně vtipný, nám dokáže rozjasnit den. I my v Eoné se naší prací snažíme udělat Váš den příjemný a těší nás, že se nám to dle Vašich reakcí daří. Často stačí být prostě jen
vděčný. Vděčný, že máme ráno chléb, který pro nás někdo upekl a příroda na něj připravila suroviny, za vůni květiny, která kvete někde jinde na světě a my ji můžeme mít doma a těšit se z ní kdykoliv chceme. Za partnera, který měl možná těžký den a má tendenci si „to“ donést domů, a je na nás „probudit“ ho(ji) a říct, že ho máme rádi a že je doma, v bezpečném přístavu a že si ho vážíme... Být vděčni sami sobě, že to zvládáme, jak se dá, že nám slouží naše tělo. Být vděčni za to, co máme, za život který si sami tvoříme tím, jaká děláme rozhodnutí...
Kdy jste si naposledy s přáteli sedli a místo večerního programu v televizi předčítali vtipy? Často se bereme příliš vážně, a tím si ztrpčujeme život a zapomínáme se smát, opravdově milovat všechny a všechno kolem sebe plným citem a upřímností. Zapomínáme opravdu žít s radostí z každého nového dne.

...a tak Vám Eoné přeje mnoho veselého smíchu, jako se smějí děti, mnoho opravdové lásky jako milují děti, a radostného života, jak radostně žijí děti - radost z každé kapky, která spadne na zem, ze sněhové vločky, barevného lístku ze stromu, úsměvu, ocenění, z dobrého jídla s láskou připraveného, vždyť máme tolik darů každý den........


S láskou, Vaše Eoné
18/11/2009


Milí přátelé, Výrobky Eoné nově koupíte také v Olomouci v prodejně zdravé výživy v OD SENIMO.

Milí přátelé, tak tu máme říjen a také novou nabídku výrobků v Akci od 2. října do 16. listopadu 2009.

Pro tyto již obvykle méně slunné dny jsme pro Vás připravili báječný a jeden z nejoblíbenějších - MANDARINKOVO-LEVANDULOVÝ MYCÍ BALZÁM ve 200 a 500 ml balení. Pro inspiraci na voňavý exkluzivní dárek ROSA DAMASCENA růžová voda ORIGINAL FRANCE a NOSNÍ OLEJ.

MANDARINKOVO-LEVANDULOVÝ mycí balzám 200 ml a 500 ml je díky použitým rostlinným a éterickým olejům nádherně sluníčkově žlutý až oranžový s úžasnou veselou a přitom uvolňující a hojivou vůní. Přesně to, co člověk ve dnech, kdy sluníčka ubývá, potřebuje. Jak už sám název říká, je v něm obsažený éterický olej z mandarinky, která je veselá a výtečně vhodná pro děti i dospělé (i pro ty co berou všechno velmi vážně :-)), a levandule, která uvolňuje, hladí, hojí a celková vůně a skladba celého oleje je tak báječně harmonická že ti, kdo jej používají a podělili se s námi o své zkušenosti, jej jen chválí, což nás moc těší.

ROSA DAMASCENA růžová voda ORIGINAL FRANCE je živoucí, 100% růžová voda, vyrobená tradičním parfémářským způsobem z čerstvých květů růže damašské. Na jednu 30ml lahvičku růžové vody je třeba nasbírat cca 34 dkg růžových plátků, které se za čerstva destilují v tzv. alembiku, tradičním mosazném destilačním přístroji.
Tento dar Matky Přírody je zázračný, regeneruje a oživuje všechny druhy pleti včetně suché, zánětlivé i citlivé. V oblasti psychiky růže uvolňuje a uklidňuje. Přináší pohodu mysli a emocím, víru a naději. S její pomocí se učíme milovat a odpouštět. Je úžasná když máte zrovna "špatný den" nebo se necháte naštvat, nebo se prostě jen potřebujete potěšit a chybí pohlazení ... jen tak si ji rozprášíte na sebe, nebo na vlasy... a nadechnete se...
(Upozornění pro darování: nemusí být příjemná ženám silně mužského naturelu.)

NOSNÍ OLEJ - také jeden z nejoblíbenějších výrobků právě pro svoji jemnost, příjemnost a účinnost. Obsahuje rostlinné oleje, esence z borovice, citronu, jedle horské z volného sběru na horách Provence. Olej klidní podrážděný nos a ošetřuje nosní sliznici zejména v topném období nebo v prašném prostředí. Posiluje imunitní systém. Olejíček uvolňuje nos a rozpouští hleny, ničí choroboplodné zárodky. Je vhodný i jako prevence v období chřipek nebo při alergické rýmě. Používáme jej také pro právě narozená miminka k čištění nosánku - na smoteček buničiny.

Krásný podzimní čas plný barev a vůní Vám přeje celá EonéMilí přátelé Eoné,

věříme, že jste si báječně užili prázdnin a že Vám Eoné byla a je dobrým a stálým přítelem :-)
Jsme tu zase s naší novou nabídkou výrobků v Akci a jejich malým představením.

Od 8. do 30. září 2009 jsme pro Vás do Akce zařadili Kalisto - balzám na ruce, Nehtový olej a Pleťový olej růže-jasmín ve 20ml balení.

Kalisto - balzám na ruce vznikl proto, že já sama mám velice jemnou pokožku, která se snadno vysouší, a tak jsem hledala něco, co by mi ulevilo kdykoliv a kdekoliv. Jsem mnoho na cestách a například ve vlaku si často uvědomím, že bych si ráda ruce natřela něčím, co je mi příjemné, pokožku hydratuje a krásně voní. Právě takového pomocníka jsme vytvořili ve formě Kalista - balzámu na ruce v praktickém malém balení s dávkovačem. Jednoduše se vejde do běžné kabelky a tak je vždy "po ruce", když potřebujete. Jeho vůně zklidní Vaši psychiku, zcela přírodní rostlinné složení zjemní a poskytne výživu pokožce rukou. Obvykle postačí nanést malé množství balzámu.

Aby měly náležitou péči i Vaše nehty, zařadili jsme do Akce i Nehtový olej. Pro jeho příjemnou a snadnou aplikaci jsme zvolili jedinečné balení do skleněného flakonu s kovovou inertní kuličkou, díky které se snadno nanáší a nevylije se při neopatrném zacházení. Nanášíme jej na lůžka nehtů a asi po jedné minutě zbylý olej lehce vmasírujeme. Má nádhernou vůni geránie, která je jednou z velice ženských uvolňujících vůní a většinou je velmi příjemná i mužům.

Trojici doplňuje Pleťový olej růže-jasmín ve 20 ml balení. Jedna z nejdražších, nejvzácnějších a také nejúčinnějších kombinací olejů a silic z růže a jasmínu. Pro koho je určen? Je pro všechny dívky i ženy, které mají chuť okusit zcela vyváženou vůni růže a jasmínu té nejlepší kvality. Proč je tak výjimečný? Růže - dáma mezi květinami - je silně ženským aspektem a jasmín ji vyvažuje silně mužským aspektem, a tak společně tvoří zcela vyvážené a harmonické souznění vůní, které nám dodává jemnost i rozhodnost. Pomáhá nám vyvažovat ženský a mužský aspekt v nás samých. Je výborný pro dívky, které by rády začaly používat něco na pleť i pro ženy každého věku. Je vhodný pro všechny typy pleti, účinný i pro pleť suchou, zralou a s rozšířenými žilkami. Má omlazující účinky, pleť rozjasní a zklidní. Jeho příjemná vůně přináší pocit uvolnění, dobrou náladu, harmonizaci, je afrodiziakální. Obsažené silice bývají prospěšné i při bolestech hlavy, gynekologických potížích a v období klimakteria.

Děkujeme Vám za Vaši přízeň a postřehy, které nám občas zasíláte. Je to pro nás zpráva o tom, že děláme svoji práci skutečně pro vás, a - jako každý, i my tuto podporu potřebujeme a jsme za ni velice vděčni. To, co děláme, děláme s láskou.

Přejeme Vám krásné babí léto a začátek voňavého podzimu.

S celým kolektivem Eoné,
Jana PospíšilováMilí přátelé, naše PRÁZDNINOVÁ AKCE v červenci a srpnu se týká 10 výrobků, které Eoné vřele doporučuje mít sebou na dovolenou, na vandr, na cesty do přírody.Pro první pomoc je to RESCUE – směs levandulové a čajovníkové silice. Při drobných oděrkách, štípancích, při odřené patě postačí jedna kapička RESCUE na postižené místo, a to i několikrát za den (dokud „olejíček volá“). RESCUE má dezinfekční a hojivé účinky. Do lesa si pak určitě berme RESCUE (ale ne rok staré) proti mouchám a dotěrnému hmyzu obecně. Přibližně 2 kapky rozetřeme v dlaních a pak dlaněmi přetřeme odkrytá místa – například paže, krk, a nakonec obličej. To už nenatřenýma, ale pouze „voňavýma“ rukama, aby nedošlo k podráždění očí. Tento proces je třeba asi po 15-20 minutách obnovovat vzhledem k vysoké těkavosti silic.

Budou-li někoho dráždit oči (tráva v lese při sběru lesních plodů, pyl, prach), je příjemné mít sebouKVĚTOVOU VODU RŮŽE, kterou si můžeme v terénu stříknout na vnitřní koutky zavřených očí. V klidu pak, až si budeme moci někde chvíli lehnout, přiložíme na zavřené oči tampon navlhčený studenou růžovou vodou – tedy KVĚTOVOU VODU RŮŽE a obklad necháme několik minut působit.

NOSNÍ OLEJ je dobré mít sebou pro případné zklidnění sliznice při alergické rýmě. Zejména při rýmě „z nachlazení“ je pak rychlou, účinnou i příjemnou pomocí pro děti i dospělé.

MÁTA PEPRNÁ – ÉTERICKÝ OLEJ pomůže při nevolnostech v dopravním prostředku – 1 kapka na piškot nebo třeba na lžičku s medem a spolknout. Jedná se o velmi rychlou pomoc, ale není vhodná pro děti do 5 let. Máta je vhodná i v případě obtíží s trávením, například při přejedení nebo při požití něčeho nevhodného. Zásadně však upozorňuji, že obecně zde uváděná doporučení naprosto nenahrazují lékařské ošetření. Vždy je třeba se poradit s lékařem, protože břicho může bolet i při zánětu slepého střeva, a nejenom při něm.


LEVANDULOVÝ ÉTERICKÝ OLEJ je úžasná „lékárna do kapsy“. Při krvácení například z nosu utvoříme smoteček vaty „s ocáskem“ a se dvěmi kapkami levandulové silice a vsuneme na kraj nosní dírky. Krvácející čisté ranky také můžeme zakápnout čistou levandulovou silicí. Při zhmožděninách (mám vlastní zkušenost s prstem zavřeným do dveří v oblasti pantů – čili s placičkou místo prstů) se opakovaně kápne kapka na bolavé místo. Zázraky se někdy skutečně dějí. Stejně tak při spáleninách všech druhů kapeme na spálenou kůži opakovaně. Nejdříve se ale doporučuje spálené místo namočit na chvíli do úplně studené vody. Také můžeme opakovaně kapat i na místo vpichu včelky nebo jiného hmyzu, i klíštěte. Doporučuje se asi po minutě nebo jak se kapka „vsákne“, kápnout znovu a to asi 10x za sebou. Levandule naprosto není toxická, ale naopak často si dokáže poradit s živočišnými jedy. Při zánětu středního ucha můžete zkusit dát 1 kapičku levandule na smotek vatičky a opatrně vsunout do ouška s tím, že „ocásek smotku“ necháme koukat ven. Smoteček podle potřeby několikrát vyměníme, třeba zpočátku i po 20 minutách. Není to všelék, ale často uleví.

MANUKOVÝ GEL je 50 ml balení „zázraku“. Při počínající bolesti v krku opakovaně natřeme troškou gelu krk zvnějšku. Při středoušním zánětu pak právě MANUKOVÝM GELEM můžeme natírat oblast kolem uší – před i za ušima, opakovaně. Nebo například odřené paty, které se pěkně červenají, můžeme také gelem potírat. Gelem lze i čistit zuby, zejména hrozí – li paradentóza. Manukový gel totiž obsahuje čajovníkovou a manukovou silici. Tyto silice působí proti bakteriím, plísním i virům, můžeme je použít všude tam, kde hrozí záněty.


Pro přírodní ochranu pokožky před účinky slunečního záření lze používat KALISTO BABY - JOJOBOVÉ MLÉKO pro děti, KALISTO - TĚLOVÉ MLÉKO pro dospělé, na pleť pro děti i dospělé KALISTO BABY - KRÉM S KAROTENEM. Na rty pak BALZÁM NA RTY. Všechny tyto uvedené výrobky EONÉ mají obecně ochranný faktor v hodnotě 4,5. Tyto pak lze na místech, která hrozí spálením (ramena, nos, nárty, uši apod.) doplnit ochranným přípravkem s vyšším SPF, přibližně v hodnotě 15 – 25, podle aktuální intenzity slunečního záření.

Jednoduchým prostředkem na zklidnění opálené pokožky pak je MANDLOVÝ OLEJ lisovaný za studena.

Za celý kolektiv Eoné vám přeje krásnou dovolenou, hodně pobytu v přírodě a hlavně v milém rodinném kruhu s dobrými přáteli

Irena Váchová
Eoné

AKCE v červnu: GRAVITA – mycí olej do koupele i sprchy, TĚLOVÉ MLÉKO DEOS a NEHTOVÝ OLEJGRAVITA je jemným koupelovým a sprchovým olejem. Je určena pro nastávající maminky, ale mohou ji používat všichni, kteří mají rádi jemnou, přírodní, bylinnou kosmetiku. Užitečná bude také maminkám po porodu, zejména po těžších porodech a to i po delším čase od této události. GRAVITA je dobrou variantou i pro umývání dětí. Obsahuje BIO slunečnicový olej, velmi citlivě dávkované kvalitní přírodní éterické oleje (cypřiš, bergamot, pomeranč sladký, mandarinku) a přírodní emulgátor z olivového oleje.

Obsahuje přírodní vitamín E ( vitamin E je hlavní, v tucích rozpustný antioxidant v těle, který chrání buňky před účinky volných radikálů a oxidačním stresem a proto pomáhá zpomalovat stárnutí. Podporuje srdce, cévy, cévní cirkulaci, nervový systém, mozek, ženské reprodukční orgány, oči a kůži. Reguluje hladinu krevního cukru. Působí proti křečím a chrání buňky před poškozením. Je nazýván vitamínem plodnosti).

Proč dát přednost GRAVITĚ a dalším sprchovým a koupelovým olejům Eoné před sprchovými gely a mýdly?

Vzpomínáte si, jak jste dostávali ze svých rukou jako děti pryskyřici? Nejlepším prostředkem bylo sádlo. Dokázalo rozpustit i takto úpornou nečistotu lépe než mýdlo, a protože se sádlo nemísí s vodou, museli jste pak použít něco na smytí sádla. Tím chci jen poukázat na to, že tuky mohou být vhodnější na rozpouštění nečistot na pokožce než mýdlo. GRAVITA a další mycí oleje výtečně rozpouštějí nečistoty na našem těle, a díky tomu, že jsou schopny se mísit s vodou, vytvoří mycí emulzi, kterou po umytí jednoduše opláchnete. Kůže – největší orgán lidského těla, je pokryta jemnou lipidovou vrstvičkou (tukový film s dalšími látkami), chránící tělo před nežádoucími vlivy. Použitím mýdlových prostředků je tato lipidová vrstva narušována, pokožka pak rychleji vysychá a stává se zranitelnější jak z hlediska kontaktu s vnějším prostředím, tak i slunečního záření. Oproti tomu používáním mycích (hydrofilních) olejů Eonémycích (hydrofilních) olejů Eoné jsou nečistoty smyty a ochranný plášť pokožky zůstává zachován. Pokožka zůstává hydratovaná, nevysušená a lépe plní svoji ochrannou funkci pro celý organismus.

GRAVITA působí proti únavě, zlepšuje náladu, posiluje imunitní systém a zažívání, harmonizuje stolici. Zabraňuje vysoušení pokožky a podporuje její elasticitu. Pomáhá při otocích nohou, pálení žáhy.

Těhotným ulevuje při ranních nevolnostech, jejich tělu i mysli pomáhá radostně přijmout stav těhotenství.

Použití: Pro běžnou koupel nalijte do vany půl až jednu polévkovou lžíci, při potížích jednu a půl polévkové lžíce. Doba trvání koupele by se měla pohybovat v rozmezí 10–20 minut. Při sprchování použijeme několik kapek na příjemné omytí celého těla.

Dále jsme pro Vás připravili do AKCE na červen nádherně květinově vonící TĚLOVÉ MLÉKO DEOS.

Již dlouho jej používám jako deodorant a nemohu si jej dosti vynachválit. Proč? Jeho složení nezabrání pocení jako takovému, což je v pořádku, protože naše tělo potřebuje vyplavovat nežádoucí látky. Co nám ale při pocení vadí je hlavně nevábný pach který je způsoben rozkládajícím se potem. TĚLOVÉ MLÉKO DEOS zabraňuje rozkládání potu a navíc dodá naší pokožce jemnou parfémovou vůni, která samozřejmě pochází ze 100% přírodních éterických olejů.

TĚLOVÉ MLÉKO DEOS také regeneruje pokožku, působí antidepresivně, uvolňuje a rozveseluje. Harmonizuje tělo i duši. DEOS tělové mléko je vhodné pro pěstění těla, rukou i nohou - dodává pokožce jemnost, hebkost a vůni růžové palmy. Příznivě působí při nadměrném pocení, proto je výhodné jej používat jako antiperspirant do podpaží i na nohy. Obsažené silice působí také na posílení obranyschopnosti organismu. DEOS tělové mléko je vhodné pro normální, ale i zánětlivou a problematickou pokožku (například v období dospívání). Obsažené oleje poskytují pleti lehkou přirozenou ochranu proti slunečnímu záření (SPF 3). Použití: K ošetření pokožky celého těla a pro domácí masáže. Vhodné i pro děti od 4 let. Použití jako antiperspirant: Malé množství naneseme do podpaží a vmasírujeme do nohou.

NEHTOVÝ OLEJ pro regeneraci nehtů a nehtových lůžek, plněný do příjemného skleněného rolonu s kovovou kuličkou z inertního materiálu. Díky tomu se Vám olej nevylije a snadno se nanáší.
Příjemně vonící kompozice pro zvláčnění a regeneraci kůžičky nehtových lůžek a nehtů, s dýňovým olejem, přírodním vitaminem E a esenciálním olejem z egyptské geránie. Lepší kvalitu nehtových lůžek zaznamenáte téměř okamžitě, nehtů přibližně po jednom měsíci pravidelného ošetřování. Nehtovým olejem potírejte jednou až dvakrát denně nehtové lůžko. Olej ponechte asi 1 minutu vsakovat, zbytek vmasírujte. Nehtový olej je určen i k regeneraci nehtů po odstranění nehtů umělých. Lehká vůně gerániové silice je vždy úlevou pro psychiku.

Máte-li chuť, mrkněte na www.eone.cz do složky kurzy, přednášky. Přidali jsme tam něco pro zvídavé :-)

Přejeme Vám krásný červen plný květin, barev a příjemných vůní.
Za Vaši Eoné Jana PospíšilováMilí přátelé,

na měsíc květen jsme pro vás připravili povídání o Jojobovém oleji, který jsme zařadili do květnové AKCE. Spolu s JOJOBOVÝM OLEJEM BIO najdete v měsíci květnu v Akci také nádherně vonící novinku HYDRATAČNÍ PLEŤOVÝ RŮŽOVÝ OLEJ a mycí olej pro intimní hygienu FEMINNA.HYDRATAČNÍ PLEŤOVÝ RŮŽOVÝ OLEJ má díky svému složení regenerační a hydratační vlastnosti, je velmi účinným přírodním prostředkem zpomalujícím stárnutí pleti. Díky vysokému obsahu karotenů přirozeně chrání pleť také za slunečného počasí. Nahrazuje plně ošetření pleťovým krémem. Používáme jej ráno i večer a kdykoliv během dne dle potřeby. Je určen pro pleť zralou, citlivou, zánětlivou, suchou i normální. Na jedno ošetření se použijí asi 3-4 kapky.
Pleť je možno normálně líčit, neboť olej se velmi rychle naprosto vstřebá do pleti. Pokožka zůstává po aplikaci hebká, pružná, neleskne se a navíc příjemně voní.

FEMINNA je opět zcela přírodní, mycí olej pro intimní hygienu ženy každého věku. Její zvláštností je vysoký obsah vzácné řebříčkové silice. FEMINNA je harmonizující směsí pro menstruační cyklus a je velmi vhodná i pro období klimakteria. Olej je hydrofilní, to znamená, že myje, jemně ošetřuje a udržuje ochranný plášť pokožky i sliznice, je hojivý, protizánětlivý, antibakteriální. Proč používat Feminnu a ne mýdlo či jiné pěnivé prostředky? Mýdlo smyje z pokožky i sliznice ochranný plášť. Ty se pak stávají daleko náchylnější k jakékoliv invazi nežádoucích mikroorganizmů a je zde tedy větší pravděpodobnost vzniku nepříjemných projevů. Feminna ochranný plášť pokožky i sliznice zachovává a má mnoho dalších příznivých účinků. Je velmi dobrou volbou při koupání ve veřejných koupalištích a bazénech, v kombinaci s Manukovým gelem.

A jak je to s JOJOBOVÝM OLEJEM BIO? Sluníčko již intenzivně hřeje a pálí (pokud zrovna neprší) :o) a proto jsme na květen pro Vás do Akce zařadili velmi vzácný JOJOBOVÝ OLEJ lisovaný za studena v BIO kvalitě.

Často se totiž ptáte, co použít na ochranu obličejíčku malých dětí v kočárku. Sice děti nevystavujete sluníčku přímo, ale i nepřímé sluneční záření vás zneklidňuje.

JOJOBOVÝ OLEJ BIO je úžasný zcela přírodní BIO produkt, který lze v tomto případě ideálně použít už od těch nejmenších miminek až po pleť babiček. Asi 2 až 4 kapičky rozetřeme na obličejček, případně na ručky a nožky nebo odkryté části těla. Jojobový olej nenahrazuje tzv. opalovací přípravky, protože není určený jako „opalovací“. Měření Sun Protection Faktoru – SPF však udává hodnotu 3-4. To znamená, že kromě ochrany pokožky proti vysoušení ji ještě jemně a přirozeně chrání vůči sluníčku a navíc prospívá kráse pokožky u těch dříve narozených.

Jojoba je stálezelený, divoce rostoucí keř, rostoucí v pouštních a vyprahlých oblastech ve více zemích světa. Rostlina vydrží až jeden rok bez závlahy, dokáže vzdorovat vysokým teplotám.

Složení jojobového oleje je přirovnáváno ke složení vorvaního oleje, ale je prý ještě lepší. Jojobový olej je nesmírně cenný pro pokožku a působí proti jejímu stárnutí. Můžete jej používat na rozpraskanou pokožku rukou, je však vhodný i pro mastnou pokožku, protože mírní nadbytečnou tvorbu mazu. V literatuře se dočteme, že se dá používat i k ošetřování zánětlivých kloubních obtíží, například artritidě, dále v případě ekzému, lupů nebo akné.

Jojobový olej BIO pro ošetření obličeje je vyráběn v 10 ml lékovce se skleněnou kapací pipetkou. V případě, že by vám nestačil, můžete jej získat i ve větších objemech.

Přejeme Vám nádherný rozkvetlý máj plný barev a vůní a příjemných dní, plný laskavých úsměvů, očí a lidí.

Za Eoné
Jana Pospíšilová

Připravili jsme pro Vás novou kategorii: Knihy. Zde nyní najdete výbornou knihu RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN, která je určena všem, kteří se snaží o partnerský, respektující přístup ve výchově dětí, vzdělávání a vztazích.

Milí přátelé Eoné,

máme tu duben, letní čas a teploty začínají být jarně příjemné. Fialky, sněženky, bledule a další květiny nás těší z trávníků. Eoné pro Vás na duben připravila AKCI na Pleťový olej LEVANDULE, který jsem popisovala minulý měsíc.Pleťový olej Levandule obsahuje velké procento jojobového oleje BIO, který přirozeně chrání pleť před slunečním zářením. Je určený pro normální, smíšenou a mastnou pleť kterou regeneruje a hydratuje. Při používání Pleťového oleje Levandule získá pleť sametovou hebkost a vláčnost. Hydratace pokožky je dosaženo vysokým obsahem makadamiového oleje a oleje z hroznových jader, jojobového oleje BIO který je tradičně aktivní látkou zpomalující stárnutí pleti, a pupalkového oleje. Levandulový éterický olej se stará o regeneraci kožních buněk. Pleťový olej Levandule uvolňuje psychiku, přináší pocit klidu a vyrovnanosti, schopnost uvolnit nahromaděné, nevyjádřené pocity. Zklidňuje mysl.

Někteří z vás nám psali, že mé nadšení z Pleťového oleje Levandule sdílíte a to nás velice těší. Je příjemné vědět, že je příjemný i Vám. Také o Ligii jste se vyjadřovali pochvalně, což nás znovu a znovu utvrzuje v tom, že děláme prospěšnou práci a moc Vám za to děkujeme.

Připravili jsme pro Vás několik nových funkcí našeho webu a věříme, že Vám usnadníme jeho používání. V nové verzi již najdete „Vyhledávání“ v horní části stránky.

Také pro Vás chystáme novou funkci postupné objednávky. Je využitelná pouze pro přihlášené uživatele a funguje tak, že si můžete nechat rozpracovanou objednávku, odhlásit se a počítač vypnout. Příště po přihlášení se Vám zobrazí rozpracovaná objednávka, kterou můžete dále doplňovat a následně dle přání ji odeslat k vyřízení. Tato funkce se ještě dolaďuje a bude během několika málo dnů spuštěna.

Přejeme Vám krásný celý tento jarní měsíc!

Za nás všechny v Eoné,
Jana PospíšilováMilí přátelé Eoné,
pro měsíc březen 2009 jsme pro Vás přichystali AKCI na Mycí balzám na vlasy LIGIA.Nedávno jsem slyšela, že neexistuje přírodní mycí prostředek na vlasy. Asi ještě neslyšeli o našem mycím balzámu na vlasy, který je zcela přírodní a mycí složkou je v něm upravený olivový olej.
Doposud jsme měli na mytí vlasů pouze Berušku, která je jemnější, určena pro malé děti (od 6 měsíců). Jedna z Vás se nám svěřila, že malá dcera její kamarádky má veliké problémy s rozčesáváním dlouhých vlásků a vesele pokračovala, že když začaly používat na mytí vlásků Berušku, problémy s kudlením vlásků přestaly. To je pro nás v Eoné opravdová odměna a radost.
Nyní zde máme nádherně vonící LIGII, která je pro dospělé a děti od 5-ti let. Jednou, v době testování LIGIE mi paní kadeřnice umyla vlasy běžným šamponem (i když asi lepším než jsou běžně k dostání v obchodech) ale záhy se mi objevily lupy. Ty po nějaké době používání LIGIE zase zmizely.
Ráda Vám LIGII tímto představuji. Poskytněte svým vlasům a vlasové pokožce příjemnou přírodní péči. Jen zdravé, krásné a lesklé vlasy budou vaší opravdovou přirozenou ozdobou.

Zima ještě ukazuje co umí, ale jaro se nezadržitelně blíží.
Naše pleť i přes pečlivou ochranu a pro malý dostatek kvalitních vitamínů jak se říká, dostala zabrat.
Ráda bych Vám dnes představila nový, za sebe musím říct že báječný, Pleťový olej LEVANDULE.
Mám velice jemnou pleť se sklonem k akné, každý nepříznivý vliv jako nedostatek tekutin, mrazivý vítr a jiné se na ní rád projevuje.
Dávám přednost olejům na pleť, a když jsem, jako správný pokusný králík, vyzkoušela zkušební vzorek Pleťového oleje Levandule, byla jsem úplně nadšená.
Dělá úplně saténovou pleť pocitově i na dotek. Používala jsem levanduli spíše jako lék na opařeniny - jako třeba dnes při neopatrném pohybu rukou nad vařícím hrncem - a pro podobné účely. O to více jsem byla překvapená perfektními vlastnostmi Pleťového oleje LEVANDULE. Dokonce i po použití množství asi poloviny malé lžičky se do pleti krásně a rychle vstřebal a je prostě bezva. Proto Vám tento měsíc březen 2009 ke každé objednávce přibalíme malé vzorkové množství tohoto saténového Pleťového oleje LEVANDULE. Věříme, že budete stejně nadšené jako já.

Přejeme Vám z Eoné krásný začátek jara a děkujeme za Vaši přízeň i krásná slova která od Vás často dostáváme a jsme rádi, že Vám naše práce přináší potěšení.

Jana Pospíšilová za celou EonéMilí přátelé,

jak bylo slíbeno, budeme postupně představovat novinky z nového katalogu. Dnes začínáme s novinkami, jež byly dlouho v plánu. Jsou to TEPENNÉ PARFÉMY IM-PULS, které jsou zároveň i ČAKROVÝMI OLEJI. Výrobky této nové řady jsou určeny především pro práci s pocity a emocemi, pro pomoc při jejich vyrovnávání a harmonizaci.Jejich praktické balení v 8 ml lahvičce roll-on umožňuje mít je stále po ruce. Oleje IM-PULS se nanášejí nejčastěji do míst, kde vnímáme tep srdce, například zápěstí, šíje, ale také do oblasti čaker. Většinou však stačí pouze nanést malé množství oleje na zápěstí, rozetřít je a přivonět. Četnost použití není omezena a je odvozena spíše od intuitivní potřeby.

Od 5. do 28. února Vám nabízíme v AKCI nový RŮŽE IM-PULS OLEJ – tepenný parfém
Růžová esence nás učí dívat se na vše z roviny srdce. Většinou totiž svoje okolí neposuzujeme z pozice srdíčka, ale spíše je vidíme kritickým okem. To nám pak zbytečně přináší mnoho nesouladu do života. Má vztah k srdeční čakře se kterou také doporučujeme začít.
Přírodní esence růže damašské společně s BIO jojobovým olejem jako jejím nosičem dodává našemu nitru IMPULS nejvyšší vibrace - lásky. Každé ženě, bez rozdílu věku, je růžová esence vzorem ženské, život přinášející tvůrčí, láskyplné esence. Děvčatům pomáhá stát se ženou, připravuje je na mateřství, ženám pomáhá ve všech dalších fázích života.


JAK TEPENNÉ PARFÉMY IM-PULS EONÉ FUNGUJÍ?

V jojobovém BIO oleji jsou rozpuštěny vzácné, přírodní esenciální oleje. Ty jsou jakousi přírodní zásobárnou vlastností a darů té rostliny, ze které byly získány (například růže nebo květu pomerančovníku – NEROLI). Vibrují frekvencemi těchto vlastností a předávají nám je jejich používáním. Koncentrace a kvalita éterických olejů pak po přivonění a/nebo nanesení na pokožku působí v jemných úrovních našeho bytí. Takto můžeme úspěšně pracovat například v rovině psychiky Při potřebě úlevy od zátěže každodenního shonu, při práci v emoční úrovni, pro vyplavování starých, zasunutých prožitků, které je vhodné vyčistit doporučujeme
TEPENNÉ PARFÉMY IM-PULS EONÉ dlouhodobě používat.
Zvyšujeme-li frekvenci, nebo zesilujeme-li energii určité čakry nebo energetické dráhy pomocí TEPENNÉHO PARFÉMU IM-PULS EONÉ, stáváme se psychicky vyrovnanější, pravdivěji vnímáme veškeré dění kolem nás a stále více si uvědomujeme, že umíme lépe zvládat situace, které nám život přináší.
Tepenné parfémy navíc poskytují příjemné vůně. Vůně růže je nám všem obecně známá, vůně neroli byla zejména ve Francii hojně používána jako afrodisiakum. Tepenné parfémy lze používat i pro lokální partnerské masáže.

Jste již nyní zvědaví na druhý, NEROLI IM-PULS tepenný parfém pro úlevu od stresu? Najdete jej na našich webových stránkách www.eone.cz v IM-PULS tepenné parfémy kde se dozvíte více.

Přejeme Vám klidné voňavé dny i v této pohnuté době.

S pozdravem za Eoné Jana Pospíšilová

Krásný nový rok 2009 milí přátelé Eoné,

do tohoto slibného roku Vám přejeme mnoho štěstí, krásných voňavých 365 dní, nepromarněných příležitostí a dobré přátele.
S velikou péčí, radostí a láskou, se kterou pro Vás připravujeme kosmetiku Eoné (která léčí na těle i duši) se vám budeme věnovat i v tomto roce.

Nachystali jsme pro Vás nový katalog (poprvé vytištěný na recyklovaném papíře) s několika novými výrobky, ze kterých máme velikou radost a věříme že i Vám radost přinesou. Tyto výrobky budeme během roku představovat na našich stránkách. Také jsme opět zvýšili počet surovin, které používáme v BIO kvalitě. V návaznosti na vyšší obsah BIO surovin, které jsou dražší než „neBIO“ suroviny, jsme museli zvýšit ceny některých výrobků. Aktuální ceny naleznete na webu www.eone.cz a v novém katalogu. Tak stále pro Vás zvyšujeme kvalitu našich výrobků podle moudra: „Když je něco hotovo, jde to vždy udělat ještě lépe.“

A tak žijme každý den naplno, jako by to byl ten poslední. Važme si jeden druhého, važme si květin které nám dávají nádherné vůně, barvy i léčivé „obklady“. Vody, která nám dává život. Stromů, které nám dávají čistý vzduch, stín v parném letním dni, dřevo na naše střechy nad hlavou i pro teplo krbu. Važme si všeho kol nás, protože NIC z toho není samozřejmé a zítra to tu nemusí být. Važme si i chyb, které děláme protože se učíme jak to příště udělat správně. Když budeme mít radost z toho co je nyní, může být každý další den lepší.

Krásný rok 2009

Vám přeje Jana Pospíšilová a celý kolektiv EonéMilí přátelé Eoné,

již nechceme komunikovat skrze sociální sítě. Kontaktujte nás prosím přímo na e-mail: eone@eone.cz.
Chystáme pro Vás BLOG a E-BOOKY!
Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na opravdové (ne virtuální) setkání na některém z našich kurzů!

Vaše Eoné