Milí přátelé Eoné,

děkujeme Vám za vaši přízeň v roce 2010!
Láska není něco, co se dá vlastnit, láska je něco co se dá pouze sdílet. Je to síla, která dává růst, je to síla, která naplňuje a udržuje život, a jako taková je nejdůležitější v našem životě. Celá naše planeta drží pohromadě díky Lásce. Můžete ji zahlédnout v očích lidí které potkáte, každá květina nám ji dává po doušcích vůně a svitu své krásy, Slunce každým svým paprskem, je v každé kapce vody i vločce sněhu a, i když se to možná zdá nepředstavitelné, je v každém z nás - jen ji potřebujeme nechat proudit a uznat ji ve svém nitru. Uznáme-li ji v sobě, uvidíme ji i v ostatních, i když se možná zrovna laskaví nezdají. Možná jsou jen zklamaní a když je odsoudíme, naložíme jim jen další balvan...
A takvám všem přejeme, objevte Lásku v sobě, a uvidíte ji všude kolem sebe... Buďte laskaví a laskavost se vám vrátí. Nechť je váš rok 2011 a každý další plný LÁSKY!

Vaše Eoné

Vážení, všechny objednávky, které obdržíme od 20/12/2010 začneme expedovat 3/1/2011. Děkujeme za pochopení.Zdravíme Vás v čase Adventu, v době, kterou, když si nepokazíme "sháněním dárků" a jinými "nezbytnostmi", můžeme prožít radostně a s vůněmi Vánoc.

Je to čas, který předchází návratu slunce na naši oblohu. Máme větší potřebu pocitu blízkosti, planoucích ohňů, kterými snad nahrazujeme chybějící Slunce. Čas, kdy děti mají radost ze sněhu, čas, kdy si s nimi můžeme hrát a povídat, věnovat se tomu, na co během roku, když je dlouhý den, nemáme tolik času.Ráda bych v tomto vánočním čase předložila vaší pozornosti pryskyřice na pálení BENEDICTUS a OLIBANUM, které krásně provoní vzduch vašeho bytu. Velmi se mi osvědčilo dát několik zrnek na kousek naskládaného alobalu vytvarovaného do malé mističky, to celé na plotýnku na nízký stupeň.

Představujeme vám vánoční novinky :o)

První novinkou je AROMA-ANDILEK ze sisalu, na jejichž absorpční část nakapete vybraný éterický olej. Ten se pak, stejně jako z mušličky, uvolňuje do prostoru. Výhodou Aroma-andílka je, že si jej můžete pověsit například do auta a do prostor, kde nemáte žádnou plochu, na kterou byste mohli položit Mušličku s talířkem. V autě vás může chránit (a to i vůní před únavou). Kdekoli bude Aroma-andílek příjemnou a užitečnou ozdobou po celý rok.

Další novinkou je hračka. Je to krásná barevná stavebnice auta Multi Truck - od českého výrobce, z kvalitních atestovaných plastů. Stavebnice je neuvěřitelně variabilní - ze sady vyrobí vaše dítě (možná s vaší malou pomocí) 100 variant. Kolečka jsou z gumy a tak auto krásně tiše jezdí. Musím říci, že jsme dlouho přemýšleli, zda auto do nabídky zařadíme. Nakonec jsme se rozhodli podpořit kvalitní český výrobek, který udělá radost klukům a třeba i holkám. Auto najdete ve složce Knihy, ostatní.

Do AKCE jsme na poslední měsíc roku 2010 zařadili

- TANGERINKA - příjemně vonící éterický olej vhodný pro děti i na Vánoce

- směs éterických olejů AEOLUS pro lepší dýchání

- pryskyřice BENEDICTUS a OLIBANUM pro klidnou vánoční atmosféru

- báječný mycí balzám na dětské vlásky BERUŠKA

- GEL NA NOHY A UNAVENÉ SVALY pro uběhané nožky, když jim potřebujeme ulevit nebo na zatuhlé, bolavé svaly. Do nohou nebo třeba do zatuhlých trapézů stačí gel pouze vtírat

- KALISTO BALZÁM NA RUCE trpící mrazem a předvánočními úklidy

- HYDRATAČNÍ PLEŤOVÝ RŮŽOVÝ OLEJ na pleť, která také potřebuje péči

- CITRUSOVÝ MYCÍ OLEJ nádherně jemně vonící do koupele a sprchy

- IM-PULS BIO DYNAMICKÝ PARFÉM RŮŽE. Růže bulharská je jednou z nejkvalitnějších růžových silic světa. Je krásnou, sladkou, něžně ženskou vůní.

- IM-PULS BIO DYNAMICKÝ PARFÉM JASMÍN má výraznější vůni než růže, je příjemným afrodiziakem.

Také v tomto období více zapalujeme svíčky v aromalampách, a proto bychom vám chtěli připomenout základní informace k používání aromalampy:

1) Aromalampa by neměla být nikde v dosahu dětí

2) Éterické oleje, které do aromalampy kapeme, je třeba pečlivě vybírat. Je důležité používat pouze oleje 100% přírodní.

3) Při výběru éterického oleje zohledněte, koho čekáte na návštěvu. Těhotným maminkám nedáváme do aromalampy například skořici či rozmarýnu. Pro děti použijeme citrusové éterické oleje, eukalyptus citronovonný, jehličnany.

4) Svíčku nenechávejte hořet déle než 15 minut. Silice jsou velice těkavé látky a k odpařování jim stačí i pokojová teplota. Příliš vysoké teploty (když v aromalampě začíná voda téměř vařit) éterickým olejům nesvědčí. Problémům s vysokou teplotou a riziku popálení předejdete, když silici nakapete například na Absorpční mušličku nebo na našeho nového Aroma-andílka.

Objednávky, které nám zašlete do středy 15/12/2010, předáme poště do 17.12. a měly by vám být doručeny ještě před Štědrým dnem.

Objednávky, které nám pošlete do 19/12/2010, odešleme ještě tento rok..

Všechny objednávky, které obdržíme od 20/12/2010 začneme expedovat 3/1/2011.

Přejeme Vám tedy krásné bílé dny plné klidu a pohody, radosti z maličkostí, voňavé, hravé a s vědomím, že nejlepším dárkem jsme si vzájemně.

Se srdečným pozdravem Vaše EonéMilí přátelé,

začal nám listopad a my pro Vás na tento měsíc máme novou nabídku výrobků v akci.

Venku mrazivo, Vánoce blízko, svařák na plotně... ... spousta příjemných vůní... ... a právě vůně mohou navodit příjemnou atmosféru i pocit tepla. Které to jsou?

Jednou z nich je éterický olej specifické vůně - ZÁZVOR, který jsme pro Vás připravili jako novinku. Silice se získává parovodní destilací z oddenků zázvoru. Zázvor pomáhá kloubům při artritidě a revmatizmu, je užitečný proti bolesti svalů a zad, prohřívá při kašli a nachlazení, uvolňuje hleny, používá se při nadýmání, je prohřívající a používá se při studených rukou a nohou. Stimuluje, je protibolestivý, připisují se mu výrazné afrodisiakální účinky.
Prohřívající, vitalizující zázvorovou koupel si vytvoříme následovně:
Do 1 lžíce NEUTRÁLNÍHO KOUPELOVÉHO A SPRCHOVÉHO OLEJE kápneme asi 2 kapky zázvorového éterického oleje (pro dospělou osobu). Je možné podobně si připravit i koupel nohou pro zahřátí. Při infekčních onemocněních můžeme zázvor nakapat na Mušličku pro desinfekci vzduchu.

Vánoční směs silic VÁNOCE, kterou jste si velmi oblíbili také nabízíme v akci a to i v kombinaci s MUŠLIČKOU.

Ledový vítr již fouká a o to více musíme chránit své tváře, případně ruce. Úžasnou ochranou s nádhernou vůní pravé růže bulharské je krém ROSA FEMINNE CREME. Ten chrání, zvláčňuje, regeneruje a vyživuje pleť a má navíc protivráskové účinky. Je to v pravdě čistý rostlinný krém, za který Vaše pokožka bude vděčná. Můžete jej použít i jako pleťovou masku, pro ošetřování očního okolí a to kdykoliv, ve dne i na noc. Protože ROSA FEMINNE CREME neobsahuje žádné ropné složky, neucpává póry pokožky a je možné jej používat i na noc, zejména jste-li na krémy zvyklé nebo máte-li v ložnici teplo a suchý vzduch.

Na rty, které v mrazu velice trpí nabízíme nyní v akci LALIUM - ZIMNÍ OCHRANU RTŮ.

A co do vany na dlouhé večery? YLANG-YLANGOVÝ KOUPELOVÝ OLEJ poskytuje úžasnou voňavou uvolňující afrodiziakální koupel. Je možné jej používat i při sprchování, místo mýdla nebo gelu. Také jej lze využívat k partnerským masážím. Je to proto, že jako mycí složku neobsahuje žádné klasické tenzidy, ale upravený olivový olej.

Jako každým rokem, i letos Vám chceme udělat radost zajímavým vánočním dárkem. Pro letošní Vánoce jsme přivezli zcela zvláštní dárek. Zrovna jsme se totiž vrátili z hor v Provence. Jedna naše návštěva vedla i do poslední osady na konci světa, kde již silnice končí a kde žijí dva úžasní kamarádi se srdcem na dlani. K jejich obživě patří péče o levanduli pravou – úzkolistou – v horách ve výšce 1700 až 2000 m. Každoročně sklízejí, se srpem v ruce a s obrovským vakem přes ramena, divoce rostoucí, nejnádhernější levanduli na světě. Roste, je sklízená a destilovaná ve starobylém alembiku tam, kde se Země dotýká nebes. Aby muži mohli destilovat, topí pod alembikem místním dřevem.

Alembik je měděná nádoba, do které se nalije voda a nasype čerstvá levandule. Na jeden litr éterického oleje se spotřebuje v tomto případě 1500 kg levandule pravé, úzkolisté. Destilací vodní parou se pak získává éterický olej z levandule pravé, divoce rostoucí, samozřejmě BIO. Druhotnou surovinou, která se při destilaci získává je levandulová květová voda. A naším dárkem pro vás je letos „ochutnávka“ této celosvětově unikátní levandulové vody (30 ml) z výšky kolem 1 700 m n m.

Abyste ji mohli získat, je třeba co nejdříve zaslat objednávku minimálně za 2 tisíce korun včetně DPH u maloodběratelů, za 2.500 u Eonek a za 3.000 Kč u velkoodběratelů. Této vody jsme totiž dovezli pouze omezené množství a – bohužel – nedostane se na všechny naše zákazníky. A co všechno můžete s takovou vzácností dělat? Je možné pár kapkami potírat čelo například pro uklidnění, při špatném spánku, přidávat několik kapek do večerní koupele - zvláště u dětí, aby lépe spaly, nebo stříknout na polštářek. Při nadýmavosti se dříve přidávala levandulová voda i do sklenky vody na pití. Pro posílení imunitního systému je tradičně levandulová voda doporučována též, rozstříknete-li jí do vzduchu působí antisepticky na dýchací cesty. Někomu možná bude užitečná i při obtížích se žlučníkem.

Věříme, že unikátní levandulová voda z parovodní destilace divoce rostoucí levandule úzkolisté v horách ve výšce 1700 až 2000 metrů nad mořem potěší Vaše srdíčka a že, alespoň na chvíli, budete duchem s touto levandulí. Jenom Vy, vonící levandule, hory, nádherně modré nebe a zářící slunce …

Přejeme Vám požehnané podzimní dny, plné sluníčka, barev podzimu, klidných voňavých večerů a laskavých lidí….

Vaše Eoné
Milí přátelé,

začal nám podzim a vy, kdo máte děti, určitě pouštíte draky ve větru, možná již obdivujete barvící se listí a když vykoukne sluníčko a zrovna neprší, chodíte ven a užíváte nádherné podzimní voňavé dny.

My jsme pro vás opět nachystali několik příjemných a užitečných výrobků do AKCE pro měsíc říjen 2010.

Do větrných a stále chladnějších dní je příjemné vycházet s chráněnou pokožkou. Tuto službu pleti a rukám (dospělých i dětí) zajistí KALISTO BABY JOJOBOVÉ MLÉKO. V případě potřeby Vás ochrání i před sluníčkem.

Při každodenní hygieně pleť báječně vyživí a hloubkově vyčistí ČISTÍCÍ OLEJ 3v1. Pro důkladnou výživu a zpevnění pleti jej 1x týdně naneste na pleť ve větším množství, proveďte lehkou masáž (jen lehkým tlakem bříšky prstu kroužete po tváři, bradě, krku a dekoltu) a nechte působit. Nadbytečné množství setřete po několika minutách vatovým tamponem. Toto ošetření je výborné zejména pro sušší a normální pleť.

Pro úžasně voňavou sprchu jsme pro vás do akce zařadili DEOS - SPRCHOVÝ OLEJ s relaxačními účinky na tělo i psychiku. Nádherně květinově voní, je příjemným osvěžením a zároveň uklidňuje od stresu.

Pro nynější období je jedním z nejdůležitějších výrobků Koupelový olej IMUNA. Již jsme jej mnohokrát představovali a mě v poslední době značně pomohl :-)
Více informací najdete u jednotlivých výrobků, které pro vás s láskou "uvaříme", zabalíme a pošleme.

Pro ty, kteří mají problém s nedokrvováním končetin (studené ruce a nohy) a rádi by ochutnali čaj z rozmarýnu, nebo by si rádi připravili omlazující rozmarýnovou koupel, tu máme sušený ROZMARÝN. Rozmarýn je doporučován při nadýmání, únavě, neplodnosti, nervové vyčerpanosti, také zlepšuje paměť - zejména u dříve narozených :o) Pozor, zvyšuje krevní tlak a také není vhodná pro těhotné a epileptiky!

A co dát na mušličku, do aromalampy nebo mlhové lampy, když na nebi sluníčka ubývá? Pro tuto příležitost jsme pro vás nachystali 100% silici TANGERINKU (Citrus reticulata). Voní velice podobně jako mandarinka, rozzáří a osvěží prostor, uklidní mysl. Je to jedna z nejpříjemněji vonících silic pro většinu lidí, velmi vhodná pro děti.

Je pro nás radostí pracovat s dary přírody a nechat je čisté, jak nám je příroda dala. Nekazit je žádnými ropnými látkami - a ještě když nám napíšete co vše jste vyzkoušeli a jakou máte radost že vám fungují (a to i na věci které nás samotné nenapadly :-)) To je pro nás v Eoné veliký dar.
Děkujeme všem za ohlasy a zkušenosti a máte-li něco o co by jste se třeba rádi podělili, nebo na co jste přišli, budeme moc rádi za sdílení vašich zkušeností, ať se vám zdají i třeba jako nepodstatné. Někomu jinému mohou třeba pomoci :-)

Díky a krásný podzim přeje,

vaše Eoné


Milí přátelé, příznivci kvalitní péče o tělo své i blaho svých blízkých,

zdravíme Vás po prázdninách a nabízíme AKCI na několik výrobků pro září 2010.

Do AKCE jsme zařadili Pleťovou vodu KVĚTY, která pomůže s čištěním a posílením všech typů pleti, udržuje pleť mladistvou a hydratovanou. Navíc krásně uvolňuje psychiku, zejména když nám nyní začíná běžný shon, který se o prázdninách snad podařilo poněkud uklidnit. Obsahuje vzácné silice a svým harmonickým složením dodává sebedůvěru, kterou každý z nás potřebuje, aby dokázal ocenit sebe i druhé.

Další v AKCI je voňavé Tělové mléko DEOS. Je příjemným, květinově vonícím, zcela přírodním deodorantem se schopností omezit nadměrné pocení. Jeho použití v podpaží je bezpečné a velmi příjemné. Deos neobsahuje, oproti běžným antiperspirantům, žádné sloučeniny hliníku (aluminia), ani žádné ropné složky. Deos obsahuje 100% účinných látek, žádnou konzervaci ani syntetickou parfemaci.

DEOS tělové mléko používáme i pro pěstění a regeneraci pokožky těla, rukou i nohou, je možné jej také použít pro domácí uvolňující masáže. Podporuje obranyschopnost organizmu a má relaxační účinky. Deos tělové mléko je určeno ženám každého věku a je možné jej používat již i pro slečny od 4 let.

Lesní Balzám bude užitečný těm, kteří mají problémy se zahleněním a kašlem při nástupu chladných dní. Snad jej již ani není třeba představovat. Pro Vás, kdo jste jej ještě nevyzkoušeli, několik informací:
Malé množství balzámu vetřeme do pokožky hrudníku a případně horní části zad mezi lopatky, je-li zahlenění silnější. Oblékneme nejlépe nějaké starší, (kvůli mastnotě) bavlněné tričko. Balzám většinou postačí dát na noc, můžeme jej ale používat i ráno a večer, po několik dní. U miminek do 3 měsíců je třeba balzám ředit sádlem (viz popis výrobku na webu nebo katalog Eoné str. 34).
Zajímavé zkušenosti nám popsala paní Jitka. Najdete je přímo u popisu výrobku na našem webu.

Přejeme Vám klidné a krásné září. Vidíme-li krásu v sobě, vidíme ji i v druhých a kolem sebe a takový je i život. Všechno záleží jen na úhlu pohledu.

Vaše EonéCo s sebou na cestu, tábor, dovolenou?Jak jsme již mnohokrát psali, jedním z nejužitečnějších éterických olejů je Levandule. Pro obecné použití volíme Levanduli Maillette.

Doma i na cestách je vhodné mít levandulový éterický olej stále "po ruce", protože je potřeba opravdu často.

Levanduli využijeme na drobné odřeniny (ranky se rychleji hojí a nedochází k zánětům), na spáleniny od ohně, horkých předmětů, ale i od sluníčka (spálené místo ponoříme asi na 10 minut i déle do studené vody a poté na spálené místo kápneme 1-2 kapky neředěné levandule, nejlépe asi 5x vždy po několika minutách). Po poštípání nejrůznějším hmyzem (nebo požahání medúzami) místo natíráme neředěnou levandulí, opakovaně. Vždy pozor na oči!

Žádný neředěný éterický olej se nesmí dostat do očí! Nelze jej vymýt vodou, ale pouze vytírat vatičkou namočenou v rostlinném oleji (například sojovém, mandlovém, slunečnicovém).

Jako ochranu pokožky proti komárům také použijte levandulový éterický olej. Asi 2-4 kapky rozetřete v rukou a lehce potřete nechráněná místa. Opět pozor na oči! Ošetření levandulí bude třeba v průběhu pobytu v přírodě několikrát opakovat, protože éterický olej se rychle odpařuje.

Trpíte-li otoky kotníků při dlouhém cestování, využijete levanduli následovně: namočte a hodně vyždímejte kapesník, nakapejte na něj asi 5 kapek levandule a na oteklé nohy přiložte obklad. Nebo si můžete kapesník složený v igelitovém sáčku vzít sebou, aby byl k použití, až jej budete potřebovat. Masáží směrem k srdci můžete pomoci otok zmenšit. Také si sebou můžete připravit malou lahvičku s rostlinným olejem (například Mandlový olej lisovaný za studena - LZS) a přidat 5 kapek Levandule Maillette na každou čajovou lžičku rostlinného oleje (cca 3 ml). Pak máte směs stále připravenou pro natření unavených nohou kdykoli na cestách. Směs se osvědčí i na ošetření pokožky po přílišném opalování nebo na suchou a unavenou pokožku ze sluníčka.

Lidem s velmi nízkým tlakem je levandule nepříjemná, neboť snižuje krevní tlak. Na místní ošetření ranek a štípanců nebo jako obklad na nohy ji však použít mohou.

Heřmánek (žlutý -římský) v jojobě BIO je také výborným pomocníkem, jsou-li malé děti neklidné (například při cestování ale i jindy). Vmasírujte dětem několik kapek Heřmánku v jojobě BIO do nožiček (chodidla, nárty). Po chvíli se zklidní. Heřmánek lze využít všude tam, kde se vyskytují alergické reakce pokožky (naředíme rostlinným olejem v poměru 1:4. Například 3 kapky Heřmánku v jojobě smíchat s 12 kapkami rostlinného oleje například mandlového LZS a potírat postižené místo). Při nadýmání vetřeme pár kapek do oblasti bříška, při bolestech břicha v období měsíčků také vetřeme pár kapek do podbřišku a na 10 minut přiložíme mikrotenovou fólii. Také při bolestech svalů a revmatických bolestech můžeme opakovaně vetřít Heřmánek v jojobě BIO.

Při cestování možná rádi využijete éterický olej z máty peprné. Je výborná na různé nevolnosti z cestování. Můžete před cestou 1 kapku máty rozmíchat v trošce teplé vody s medem a vypít. Je-li někomu špatně na lodi, v autě, v autobusu, může 1 maličkou kapičku kápnout například na kostku cukru nebo piškot a sníst. Je to okamžitá pomoc. Pozor, mátu peprnou ale nedávejte vnitřně dětem do 5 let věku. Těm pouze kapkou máty potřete úžlabí mezi palcem a ukazováčkem ruky.

Na cestách, zejména při dlouhé cestě a horku, vás občerství i kapka máty na papírovém kapesníčku nebo na koberečku auta. Dávejte však pozor na plastové předměty (například palubní deska auta), protože éterické oleje mohou plasty poškodit.

Třezalkový olej, který je v naší nejnovější nabídce, je vhodné mít sebou všude tam, kde je nebezpečí spálení pokožky na sluníčku. Spálíte-li se, pak se naložte do ledové vody asi na 10 minut. Pak pokapejte kůži neředěnou levandulí a třezalkovým olejem a určitě již nechoďte na slunko. Třezalka zvláčňuje pokožku, má protizánětlivé, dezinfekční a uklidňující účinky a je vhodná obzvláště k posílení nervů formou masáží při nervové vyčerpanosti, duševních obtížích až depresích a celkové slabosti. Dále při revmatizmu, k tišení bolesti, k prohřívání, ošetření ran, hemeroidů, bércových vředů, ekzémů, opařenin, popálenin i omrzlin, na rozpraskanou pokožku, při svalových bolestech, poruchách prokrvení, křečích, zánětu nervu.

Přejete-li si odehnat od svého příbytku komáry, nezapomeňte si sebou přibalit NETAKO!

Abychom nezapomněli na hygienu, můžete si udělat radost a vzít si s sebou ADÉL sprchový olej ADÉL sprchový olej. Rádi na něj totiž svým partnerkám „chodí i chlapi“ a kromě sprchování, případně koupele je to prostředek intimní hygieny a holící olej. Takže vše v jedné lahvičce a navíc má lehce afrodisiakální účinky, příjemnou vůni a ochrání pokožku před narušením lipidové vrstvy (to se nám hodí při pobytu na sluníčku i ve vodě).

Pro doplnění přírodní lékárny doporučujeme RESCUE, což je směs éterického oleje z levandule a čajovníku (TEA TREE). Tato kombinace má hojivé a současně, vzhledem k obsaženému čajovníkovému oleji, protizánětlivé účinky. Je účinná proti plísním, bakteriím a virům. Lze ji tedy využít při nachlazení (například 1 kapičku natřít zevně na krk v oblasti mandlí), na začínající opar, na odřeninky, štípance, puchýře na patách a další drobná poranění.

A úplně nakonec NEZAPOMEŇTE PÍT DOSTATEK ČISTÉ VODY! Každé tělo jí potřebuje. Některé materiály dokonce uvádějí, že i astma je vlastně důsledek dehydratace organizmu, stejně jako například vysoký krevní tlak.

Celý text pro vytištění s sebou přikládáme zde v barevném provedení a zde v černobílém provedení.

Krásnou dovolenou a příjemný pobyt na každém místě, kam vás nohy či kola zanesou Vám přeje,

vaše EonéMilí přátelé,

Je léto a díky již hezkému počasí nás láká příroda a les. Bohužel, již mnoho let čelíme klíšťatům, která nás mohou nakazit několika chorobami, a i když nás nenakazí, je nepříjemné již to, že je nedobrovolně hostíme na svém těle.
V posledních dnech jsme od několika z Vás dostali e-mail, který pojednává o účinnosti výluhu z rozmarýnu právě na klíšťata.
Rozhodli jsme se jeho znění zveřejnit, a pro vás, kdo máte chuť využít tuto metodu, nabízíme nově na našich webových stránkách ke koupi lahvičku (100ml) s rozprašovačem a sušený rozmarýn na jednu dávku cca 1 litru.
Pozor, s rozmarýnem musí opatrněji zacházet lidé s vysokým tlakem a těhotné ženy.

Krásné léto!

Milí přátelé,
na červen 2010 jsme pro Vás do Akce přichystali LALIUM a NEUTRÁLNÍ KOUPELOVÝ A SPRCHOVÝ OLEJ. Inspirovala nás k tomu jedna z maminek, která nám popsala, jak přesně používá výrobky Eoné k ošetření ekzematické pokožky své malé holčičky. Podrobný popis ošetřování ekzematické pokožky, jak nám jej popsala jedna „naše maminka“, naleznete zde.

Máte-li i vy zajímavé zkušenosti s výrobkem Eoné, nenechávejte si je, prosím, pro sebe a sdílejte je s námi. Za zveřejněné Vám pošleme malý dárek. :-)LALIUM jako všelék?.... možná se sami rozhodnete je odzkoušet :-)
Každopádně vám nabízíme zkušenosti, které jste vy, naši zákazníci, již s LALIEM získali a o kterých nám říkáte nebo píšete.
Původně jsme je vyvinuli pro podplenkovou ochranu. Pokožka i sliznice v této oblasti často trpí nedostatkem čerstvého vzduchu a tak mohou vznikat zapařeniny a nepříjemné projevy které se pak těžko hojí. LALIUM je skvělou prevencí. Je zcela přírodní, bez jakékoliv příměsi ropných látek, barviv, konzervantů a syntetických látek. Obsahuje pouze ricinový olej lisovaný za studena, slunečnicový olej lisovaný za studena, přírodní včelí vosk, silici z růže bulharské a levandule pravé – jemné, homeopaticky pak éterický olej z květů pomerančovníku (neroli) a heřmánku modrého. Proto je možné LALIUM používat i pro čerstvě narozená miminka, ale samozřejmě nejenom pro ně.

Zkušenosti s LALIEM:
- pro podplenkovou péči: ochraňuje pokožku dítěte, a když se přece jen vytvoří nějaké červené pupínky, umí je hezky zklidnit (50 ml, 100 ml)

- na ekzematickou pokožku – ošetřujeme jím suchá, popraskaná místa, skvrnky, pupínky kdekoli na těle i obličeji. Při ekzému je vhodné koupat, umývat či sprchovat NEUTRÁLNÍ OLEJEM KOUPELOVÝM A SPRCHOVÝM Eoné. Ten nevysouší pokožku, ale umyje ji a ještě zlepší ochranný lipidový plášť. Na umývání již nepoužíváme žádné další mycí prostředky, zejména pak nedoporučujeme používat pěnivé přísady. Po koupeli se velmi osvědčilo celé tělo ještě za vlhka natřít Neutálním koupelovým/sprchovým olejem a poté ještě ošetřit LALIEM suchá místa.

- pro zimní ochranu pleti: je výborné do mrazivého i větrného počasí jako ochrana obličejíčku miminek i dětí (dodáváme i v 5 ml dózičce)

- na červené skvrny na pusince od slintání a dudlíku: uklidňuje pleť kolem pusinky, která je takto podrážděná a pomáhá ji hojit. Používá se i preventivně.

- při hemoroidech: po natření na problémové místo se oblast zklidní a přestává bolet. Je třeba používat podle potřeby a rozsahu poškození.

- po štípnutí hmyzem: natřeme LALIEM, místo přestává tolik svědit a zklidňuje se, jed který nám problémy v pokožce způsobuje je neutralizován.

- na drobné odřeninky, oděrky

Krásné a přiměřeně mokré dny vám přeje Vaše Eoné


Milí přátelé Eoné,

Na základě Vašich požadavků uspořádáme další seminář ZÁKLADY AROMATERAPIE již v sobotu 5. června 2010. Podrobnější informace se dozvíte zde.

Na vaše přání jsme do nabídky zařadili TŘEZALKOVÝ OLEJ, který sami vyrábíme. Na fotogtafii uvidíte malinké množství tohoto třezalkového oleje, který má nádhernou koncentrovanou zcela přirozenou červenou barvu.

S přáním voňavého dne

Vaše EonéMilí přátelé Eoné,
je tu máj a mojí radostí je Vám představit novou řadu dynamických tepenných parfémů a esencí IM-PULS. První 2 "vlaštovky" jsme měli již v minulém katalogu, a nyní jich máme o 7 více!
Jsou to ty nejvzácnější esence rozpuštěné v Jojobovém oleji BIO. Vanilka je v lihu, protože je v oleji nerozpustná.
Věřím, že si je do sytosti vychutnáte. Tímto Vás také zvu na seznámení s novinkami do Hněvotína u Olomouce ve čtvrtek 13/5/2010 dopoledne od 10:00 a možný je i termín od 13:00 do 15:00 Máte-li chuť přijet, napište prosím na e-mail: jana@eone.cz

Také si k těmto IM-PULSŮM budete moci přivonět, přihlásíte-li se na některý ze seminářů ZÁKLADY AROMATERAPIE a PRINCIP CELOSTNÍ AROMATERAPIE, které se budou konat příští týden v Krásné Lípě dne 14. a 15. 5. 2010. Detaily najdete na www.eone.cz

Do AKCE jsme od 2. do 31. května zařadili směs éterických olejů NETAKO, aby nás komáři doma neobtěžovali a směs éterických olejů RESCUE, protože se nyní více pohybujeme venku a Rescue je třeba na záchranné akce odřených kolen, různých škrábanců a podobně :o) .
Také, nyní zejména pro ženy které pracují na záhoncích, ale i pro ty, kteří dbají na pokožku rukou, ponecháváme v akci KALISTO - BALZÁM NA RUCE.

Máte-li chuť, přečtěte si rozhovor se zakladatelkou firmy Eoné, paní Irenou Váchovou, najdete jej zde.

Přejeme Vám nádherný, ač zatím trošku uplakaný máj, mnoho sil načerpaných z jarní přírody a ze záplavy rozkvetlých květů, radosti a lásky,

Vaše EonéMilí přátelé Eoné,

Možná jste si již všimli, nebo teprve uvidíte, že jsme s jarem změnili lehce vzhled našeho webu. Není to apríl :-)
Také máme v tisku náš nový katalog. Tentokrát jej tiskneme na bílý papír, ne na recyklovaný. Proč? Recyklovaný papír, který nám na naši poptávku tiskárna nabídla, byl bělený chlórem a u tohoto papíru je jeho ekologičnost více než diskutabilní. Velikou zátěž na životní prostředí má i papír křídový (lesklý běžně používaný pro propagační materiály), a tak jsme se letos na základě zjištěných informací rozhodli tisknout náš katalog na klasický bílý papír.
Vše se zelená a jaro i více slunečního svitu se již hlásí, a tak jsme na duben 2010 do AKCE zařadili výrobky, které mají přirozený ochranný faktor a regenerační účinky. Je to celá řada KALISTO, JOJOBOVÝ OLEJ BIO a BALZÁM NA RTY, u kterého jsme zjemnili konzistenci, aby se na rty lehčeji nanášel. Také jsme do Akce zařadili CELUMILK pro pomoc pokožce zbavit se nadbytečného tuku a uložených jedů.
Na jaře se naše tělo čistí po zimě, jistě nám udělá dobře čerstvá zelená strava, mnoho tekutin a hlavně čistá voda a věříme že tuto mozaiku krásně doplní právě péče o tělo i duši, kterou nabízí Eoné.Přejeme Vám krásné voňavé jaro, mnoho slunce venku i uvnitř a žádné stíny :-)

Vaše Eoné

PS.: Již za několik dní Vám představíme několik lahůdek ve formě voňavých novinek :-)
Milí přátelé Eoné,

připravili jsme pro Vás novou AKCI od 22. února do 21. března 2010 :-)Vzhledem k aktuálnímu výskytu respiračních onemocnění jsme pro Vás do AKCE zařadili NOSNÍ OLEJ a LESNÍ BALZÁM, které pravděpodobně rádi využijete. Je praktické mít je doma v lednici připravené a moci například zachytit rýmu v počátcích a začít používat Nosní olej. Ten pak první den co nejčastěji, i několikrát za hodinu. Máte-li pocit, že se rýma přesouvá do dutin, potírejte olejem i lícní kosti od nosu až k uším a to na preventivně na obou stranách, protože zánět se rád stěhuje. Stejně to můžete dělat u dětí, s ohledem na časté následné záněty oušek po rýmě. Není to lék na zánět uší, ale pomáhá to. Při zánětu uší mám velmi dobré zkušenosti s potíráním SANTALU V JOJOBĚ nebo HEŘMÁNKU V JOJOBĚ kolem oušek zepředu i zezadu.
LESNÍ BALZÁM natíráme na hrudník a/nebo horní část zad, případně pouze na záda. Velmi prospěšná je v tomto období IMUNA - koupelový olej, který se dá použít i jako sprchový, jen se použitím ve sprše lehce snižuje jeho účinnost.

Mám takový pocit, že i když nám zima dává stále ještě sníh a zimní teploty, začínají zároveň více zpívat ptáci a vzduch začíná vonět jinak. Stejně tak, jako se svými květy hlásí jaro, věřím, že i stále více úsměvů bude na tvářích lidí kolem nás. Úsměvů od srdce, které nám dávají radost a říkají, že dobro je v lidech. A tam, kde je dobro v lidech, je nebe na zemi - kde je zloba, je peklo. Není to žádné místo. Je to jen stav, ve kterém se můžeme nacházet. Nemůže za to nikdo jiný, jen my sami. Příroda nám dává příklad, jak rozzářit to slunce, které je v nás, a právě jaro je ta doba, kdy je tento pocit rozkvětu a dobra až hmatatelný. My jsme tvůrci ráje i pekla v našich životech a v životech našeho okolí, protože se svými činy i nečinností stále ovlivňujeme navzájem.
Je tedy pouze na nás, jak krásný život máme, a čím dříve si to uvědomíme, tím dříve nám všem bude lépe.
...A tak Vám přeji krásné dny plné rozzářeného vnitřního slunce, které se zrcadlí v očích. S vůněmi, které nám poskytuje naše nádherná a štědrá příroda, s radostnými a láskyplnými lidmi ve Vašem životě. Právě s nimi jsou snáze překonatelné těžké chvíle, které nám dávají příležitost se něčemu naučit...

S úctou, Vaše Eoné
Milí přátelé Eoné,
věříme, že Váš nový rok 2010 začal příjemně.

Pro první měsíce roku 2010 jsme pro Vás zachovali loňské ceny. Nenavýšili jsme je o rozdíl ve zvýšené dani z přidané hodnoty, kterou vláda zvýšila z 19 na 20% a u rostlinných olejů z 9 na 10%. Věříme, že vás tento náš novoroční dárek potěší.

Ceny budeme měnit pravděpodobně od měsíce března. V úpravách cen se projeví jednak zvýšení daně z přidané hodnoty, ale ceny vždy jedenkrát ročně upravujeme i v závislosti na cenách našich dodavatelů a také se zaváděním vyššího podílu surovin v BIO kvalitě nebo pěstováním v konrolovaném zemědělství (KbA).

Ráda bych se s Vámi dnes podělila o následující zkušenost: Můj téměř čtyřletý syn začal v noci štěkavě kašlat po té, co řádil na sněhu. Ještě v noci jsem mu na hrudníček a horní část zad natřela Lesní balzám, který je u nás stále v lednici pro případnou potřebu naši či někoho dalšího: Od rána jsem mu dávala pít bylinkový čaj (květ bezinky a lípy) s medem a jitrocelový sirup, a již druhý den začal vykašlávat. Lesní balzám jsme ještě asi 3x denně 2 dny mazali. Nyní je to 4. den, ještě trochu vykašlává, ale je bez teploty a plný elánu. Tak to jen takový praktický tip :-)

Přejeme Vám krásný zasněžený leden 2010

Vaše EonéMilí přátelé Eoné,

již nechceme komunikovat skrze sociální sítě. Kontaktujte nás prosím přímo na e-mail: eone@eone.cz.
Chystáme pro Vás BLOG a E-BOOKY!
Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na opravdové (ne virtuální) setkání na některém z našich kurzů!

Vaše Eoné