Milí přátelé Eoné,

jaro je v plném proudu a je obdobím očisty i pro naše těla. Tomu jsme také podřídili nabídku výrobků v dubnové akci. Přečtete si, jak si doma připravíte prostředek pro eliminaci celulitidy a pročištění těla.


Také je v akci pro vás připraven naprosto skvělý mycí olej FEMINA pro intimní hygienu.

Sluníčko zvyšuje svoji intenzitu proto do akce také dáváme KALISTO JOJOBOVÉ MLÉKO.

Prostředek na čištění  těla a eliminaci celulitidy si dokážeme vytvořit sami přidáním éterických olejů do olejů rostlinných. Tím si připravíme účinný masážní olej, sprchový nebo koupelový.
Jak na to?

Můžeme použít antioxidační éterický olej (silici) z ROZMARÝNY.  Rozmarýnová silice prohřívá, povzbuzuje, je vynikajícím stimulantem pro duševní činnost a posílení paměti při učení. Je také velmi silným prokrvujícím prostředkem, aktivuje lymfu, pomáhá  při revmatizmu nebo svalových bolestech, při prochlazení, kašli a chřipkách. Používá se ředěná. Pozor – rozmarýnová silice není dovolena těhulkám!  Rozmarýnu nepoužívejte před spaním, to byste hned tak neusnuli a obezřetně by měli s rozmarýnou zacházet i lidé s vyšším tlakem.

Maximálně 6 ml rozmarýnové silice přidejte do 100 ml NEUTRÁLNÍHO OLEJE KOUPELOVÉHO A SPRCHOVÉHO pro koupele, sprchu a masáže postižených partií. Tím získáte olej pro masáže, do sprchy i koupele (do které přidáte až 1 ½ polévkové lžíce Vašeho výrobku).

Přidáním až 4,5 ml Rozmarýny do MASÁŽNÍHO OLEJE ZÁKLADNÍHO získáte olej čistě pro masáže. 
Z dalších silic můžete použít ještě JALOVCOVOU, GRAPEFRUITOVOU, MANUKOVOU nebo TEA TREE v následujících množstvích na 100 ml NEUTRÁLNÍHO OLEJE:

JALOVCOVÁ SILICE:  má silné čistící účinky a ve směsi proti celulitidě je skvělým pomocníkem. Dávkujte maximálně 1,5 ml do 100 ml. JALOVCOVÝ éterický olej se také nedoporučuje v těhotenství.

GRAPEFRUITOVÁ SILICE: přidejte v množství do 2ml. GRAPEFRUITOVÝ éterický olej má prokrvující účinek na pokožku, upravuje tok lymfy a pomáhá tělu zbavit se jedů. Do směsi pro odstraňování celulitidy je nanejvýš vhodný. Jeho velmi příjemná vůně dává lehkost v rovině psychiky.  Protože je fototoxický, nevystavujte pokožku slunci po dobu 12 hodin po jeho aplikaci. 

MANUKOVÁ SILICE: lze přidat ještě 1ml MANUKOVÉ silice, která bude ve tkáni působit protizánětlivě. Pokud máte TEA-TREE, zkontrolujte, zda není po době upotřebitelnosti. Pokud je, již nepoužívejte na pokožku, ani ředěnou. Raději využijte při úklidu.

Pro dávkování po 1 ml používáme plastové pipety.

Koupele doporučujeme cca 1x za 4 dny.
Masáže vyrobeným olejem můžete dělat až 4x denně, ale je třeba počítat s mastnou pokožkou. Pečlivě masírujte postižená místa a nechejte ještě chvíli olej působit. Poté pokožku otřete ubrouskem. Pakliže použijete jako základ NEUTRÁLNÍ OLEJ KOUPELOVÝ A SPRCHOVÝ, s pokožky jej pak snadno osprchujete. 
Sprchování – pečlivě promasírujte vyrobeným olejem pokožku postižených partií a nakonec opláchněte.

Obecně je nutný dostatečný příjem tekutin, hlavně čisté vody nebo vody s citronem a maximálně omezit „jedy“ v potravinách.

Přejeme vám příjemné experimentování a ještě jedna malá rada: pokud Vám některá z doporučených silic nevoní, nepřidávejte ji do směsi. Časem se Vaše preference příjemnosti vůní budou měnit, takže ji využijete jindy.

Krásné rozkvetlé dny i svátky jara Velikonoce,
Vám přeje voňavá Eoné

PS: ještě máme volná místa na Čakrovou aromaterapii která se uskuteční v sobotu 22. dubna po velikonocích. Těšíme se na vás!Milí přátelé Eoné,

již nechceme komunikovat skrze sociální sítě. Kontaktujte nás prosím přímo na e-mail: eone@eone.cz.
Chystáme pro Vás BLOG a E-BOOKY!
Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na opravdové (ne virtuální) setkání na některém z našich kurzů!

Vaše Eoné