V srpnu čekáme s přítelem první miminko a rozhodli jsme se nakoupit kosmetiku od Eoné. Kromě výrobků jako je Lalium na opruzeniny, Větříček na masáže bříška, emulze Medvídek vč. příslušenství a koupacího oleje Delfínek, bych ještě chtěla nějaké mléko nebo olejíček na ošetření pokožky celého tělíčka vč. obličeje našeho miminka.

Nemohu se však rozhodnout, který výrobek je nejvhodnější. Nejvíce mne zaujalo jojobové mléko Kalisto baby a chtěla bych se ujistit, zda je to opravdu nejvhodnější volba. S mlékem chci miminko ošetřovat od narození, po koupání ve vaničce, ale i na procházky při slunečném počasí (viz přirozený faktor ochrany 5) či nižších teplotách na podzim a v zimě. Řekla bych, že na péči o pokožku je toto mléko vhodné, ale je vhodné i po večerním koupání před spinkáním i o péči o obličej miminka?

Ve FAQ na Vašich stránkách také doporučujete čistý mandlový olej. Nebo myslíte, že není třeba po koupeli miminka s olejem Delfínek mazat tělíčko
vůbec?

Našemu miminku chceme dát jen tu nejlepší péči a protože je to naše první miminko, nemáme moc zkušeností s výběrem potřebné kosmetiky - a v mém okolí se bohužel nevyskytuje žádná maminka, která by používala Vaši kosmetiku nebo alespoň čistou přírodní kosmetiku a mohla mi poradit. Proto se obracím rovnou na Vás.
Moc děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
S pozdravem,
M.

Odpověď:
Dobrý den, paní M.,
jsme potěšeni, že vkládáte svoji důvěru v Eoné :-) a věříme, že budete spokojeni.

Pro první dny po narození je určitě zcela nejlepší volbou Jojobový olej Přivítání BIO. Ten lze používat již v porodnici - buď na jemnou masáž celého tělíčka a/nebo do první koupele. Poté po koupání vždy pokožku ošetřit až do spotřebování. Ochranný faktor je 3,5 až 4. Je však třeba před sluníčkem miminko chránit stínem.

Po spotřebování Přivítání můžete určitě používat Mandlový olej lisovaný za studena. Ještě lepší je Jojobový olej BIO, který má i ochranný faktor a je nejvíce podobný složení ochranného lipidového pláště pokožky. Záleží pouze na Vás, který olej si vyberete. Mandlový olej nemá tak vysoký ochranný faktor.

Co se týká potřeby pokožku miminka ošetřovat, doporučuji jeden olej mít a používat jej podle potřeby. Pokud se kůžička ještě bude loupat a bude vysušená, pak je olej vhodný. Dále pak již podle Vašeho pocitu. Pokud bude pokožka zcela v pořádku a budete používat Koupelový olej Delfínek, přiípadně Neutrální koupelový/sprchový olej, pak by pokožka vysušená být neměla. Odkryté části těla ale bude za ostrého sluníčka vhodné Jojobovým olejem BIO chránit i v tom případě, kdy miminko bude chráněné před přímými slunečními paprsky.

Jojobové mléko Kalisto doporučuji raději až od 4 až 5 měsíců. Do té doby je pro děťátko nejvhodnější čistý rostlinný olej Jojobový BIO nebo Mandlový LZS.

Pokud byste ještě potřebovala odpovědět na nějaké dotazy, jsme Vám k dispozici.

Irena Váchová
Eoné kosmetika s.r.o.Milí přátelé Eoné,

již nechceme komunikovat skrze sociální sítě. Kontaktujte nás prosím přímo na e-mail: eone@eone.cz.
Chystáme pro Vás BLOG a E-BOOKY!
Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na opravdové (ne virtuální) setkání na některém z našich kurzů!

Vaše Eoné