Dotaz:

Obsahuje KALISTO BABY JOJOBOVÉ MLÉKO v sobě nějaký UV filtr? Vím, že ho má přirozeně v sobě jojoba, ale nevím v jakém množství. Používám ho pro svoji 9 měsíční dceru.


Odpověď:

Vzhledem k novým pravidlům Evropské unie jsme museli všechny texty k ochranným faktorům vypustit z etiket, i když ochranné vlastnosti suroviny přirozeně mají (Jojoba 3-4, Karité tento faktor zesiluje, ...). Počítejte s tím, že Kalisto BABY jojobové mléko chrání pokožku v hodnotě SPF minimálně 3. Ve skutečnosti je hodnota vyšší. V našem materiálu k pobytu dětí na sluníčku pro 9 měsíční děti doporučuji pobyt v polostínu, ne na přímém sluníčku. Jejich pokožka si potřebuje na sluníčko zvykat a vytvářet POSTUPNĚ melanin, ochranné zabarvení. Při vysokých faktorech vytváření melaninu pokožce neumožníte. Klobouček je vždy nutný a bílé tričenko je také celkem příjemná ochrana.

Naše kosmetika syntetickou látku pro vysoké SPF neobsahuje, řídíme se opravdu "přírodními pravidly".
U dětí, které již na slunko (krátkodobě) přicházejí je vhodné nosík, ouška, kolínka, nárty ochránit cca SPF 12., na zbytek tělíčka pak KALISTO BABY JOJOBOVÉ MLÉKO. Na celé tělíčko bych přípravek s vysokým UV filtrem v podmínkách české republiky nedoporučila. Nicméně toto "přivykání" doporučuji až od 13 měsíců a to v délce od 5 minut, v době, kdy stín je delší než výška postavy a ještě v kloboučku.Milí přátelé Eoné,

již nechceme komunikovat skrze sociální sítě. Kontaktujte nás prosím přímo na e-mail: eone@eone.cz.
Chystáme pro Vás BLOG a E-BOOKY!
Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na opravdové (ne virtuální) setkání na některém z našich kurzů!

Vaše Eoné