Dotaz:

Dobrý den.
4 letý syn právě dostal ve školce neštovice a očekáváme je tedy i u 2 leté dcery. Jsem celkem ráda, že si to odbudou zrovna teď, ale mám otázku, zda je nějaký olej nebo přípravek který by jim mohl pomoci. Jsme vybaveni tekutým pudrem atd, ale trošku se obávám, že si to naši divoši značně rozškrábou.
Máte zkušenost s léčením (doléčováním) neštovic pomocí Vašich přípravků?


Odpověď:

Dobrý den,
zejména proti svědění by bylo vhodné přidávat do tekutého pudru [url=http://www.eone.cz/product_detail.php?product_id=detsky-olejicek-s-levanduli-19128]éterický levandulový olej (Levandule Maillette), v množství 5 kapek na 100 ml, případně ještě Heřmánek v jojobě, také 5 kapek, promíchat. Potírat 2xdenně.
Proti svědění si ještě kupte zažívací sodu, hrst + 2 kapky levandule Maillette a rozpustit ve vaně. Koupele v tomto roztoku mírní svědění.
Sedací koupel se zažívací sodou a levandulí mému synovi značně pomohla. Zklidnil se i když předtím než jsem se pro tuto koupel odhodlala velmi dlouho plakal, protože měl neštovice i na genitáliích. Po koupeli vklidu usnul což předtím vůbec nešlo.
Někdo také používá Manukový gel - je chladivý, má antibakteriální a anitivirální účinky (obsahuje manuku a čajovník). Ten se nanáší pouze na zasychající stroupky. Vše můžete používat i na 2 letou dcerku, Manukový gel pouze na malé plošky.Milí přátelé Eoné,

již nechceme komunikovat skrze sociální sítě. Kontaktujte nás prosím přímo na e-mail: eone@eone.cz.
Chystáme pro Vás BLOG a E-BOOKY!
Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na opravdové (ne virtuální) setkání na některém z našich kurzů!

Vaše Eoné