Když jsem kdysi při plavání s miminky u moře viděla, jak maličké miminko rodiče kompletně celé natřeli opalovacím prostředkem s SPF tuším 200, modlila jsem se za to miminko, aby se z něj nestalo nemocné dítě, které nebude moci normálního pobytu na sluníčku. Zátěž z chemického prostředku mi připadala vyšší, než potenciální nebezpečí ze slunečních paprsků. Vždyť miminko mohlo mít na sobě bílé bavlněné tričenko. Navíc to bylo před 8 hodinou ráno, kdy intenzita slunka byla velmi příjemná.  

Jako děti nás cpali rodičové rybím tukem, že prý potřebujeme vitamin D. Sluníčko je však jeho přirozeným "dárcem" a je tedy zapotřebí se jeho svitu rozumně, přiměřeně vystavit. Mám na mysli neošetřeni (ne)opalovacím krémem.  Můžeme použít  jojobový olej, u kterého se udává SPF 3-4. Při použití prostředku s SPF zřejmě již od cca  SPF 10 se k nám sluníčko dostane více či méně omezeně.

Hodně namáhaná místa při pobytu na prudkém slunci je rozumné ošetřit, ale místně - ramena, nosík, nárty. Prostě zvažme sami, co považujeme za přínos či riziko a nebuďme s dětmi na přímém slunku v období, kdy náš stín je kratší, než naše tělo. Také připomínám čepku či klobouček, také kvůli očím.

Dnes chci jenom poukázat na to, že Eoné nabízí také čistý jojobový olej a panenský olivový olej, kterými je možné pokožku ochránit před přílišným vysoušením.  

V poslední době jsem se ptala, co je míněno tolik propagovaným mrkvovým olejem, na který jsme také byli dotazováni. Takže zde jednoduchý recept: Nastrouhanou mrkev zalijte panenským olivovým olejem a nechejte zakryté  víčkem asi 4 dny při pokojové teplotě. Poté sceďte. Karoten se uvolní do oleje. Tento postup lze i opakovat, přejete-li si vyšší obsah karotenu. A nyní se již můžete namazat - zvenčí :-) .

Krásný zbytek prázdnin vám přeje

EonéMilí přátelé Eoné,

již nechceme komunikovat skrze sociální sítě. Kontaktujte nás prosím přímo na e-mail: eone@eone.cz.
Chystáme pro Vás BLOG a E-BOOKY!
Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na opravdové (ne virtuální) setkání na některém z našich kurzů!

Vaše Eoné