You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

NEUTRAL shower and bath OIL

Fresh produced

New product

Shower and bath oil without added essential oils, suitable for sensitive skin, atopic eczema, for children and adults.

It is also suitable for mixing individual washing oil by adding essential oils according to a therapist’s recommendations.

243,00 Kč


Historie ceny     Price history

Price history

NEUTRAL shower and bath OIL

Our pricing is always guided by the principles of a fair price. We do not artificially move prices or brag about inflated percentages. You can always find price history for each product.

×

Oils without added essential oils are suitable for little children, for people with a tendency to atopic eczema, psoriasis and hypersensitiveness.

The oils have beneficial effects on the skin, prevent it from drying, gently cleanse the skin and preserve the natural protective layer of the skin and mucosa.

The 500 ml bottle comes with a pump.

You can add essential oils to you neutral oil according to your own selection (pine, lavender, orange…) and create your own original bath or shower oil. Maximum dosage of essential oils for 1 tablespoon, ca 20 ml of neutral oil:

Children up to 6 months and pregnant women in the 1st trimester: Do not use essential oils

Children from 6 to 10 months of age: 1 drop

Children from 10 months to 2 years and pregnant women in the 2nd and 3rd trimesters: 2 drops

Children from 2 to 4 years of age: 3 drops

Children from 4 to 7 years of age: 4 drops

Children from 7 years of age up: 5 drops

Adults: 8 drops

Observe the therapist’s recommendations, only certain essential oils may be used in bath and shower.

Observe the therapist’s recommendations, only certain essential oils may be used in bath and shower.

Vzorková / cestovní balení ano
V těhotenství ano
Koupel Příjemný pro děti
Šestinedělí ano
Na citlivou pokožku a pleť ano
Domácí výroba kosmetiky Základní báze kosmetiky
Obal plastová lahvička
100% přírodní produkt Obsahuje pouze přírodní složky včetně upraveného olivového oleje
Do sprchy Do sprchy i do koupele
Kojící ženy ANO
Vůně bylinná

Reviews

Grade 
12/06/2018
Vaše ohlasy ze starého webu

K atopickému ekzému:

Jedna naše zákaznice nám sdělila následující zkušenosti s ošetřováním ekzematické pokožky svojí 1,5 leté dcerky:

Když Zuzanku koupu, nejprve ji navlhčím sprchou, pak celé tělo namažu buď Neutrálním koupelovým a sprchovým olejem nebo Delfínkem nebo Gravitou. (cca 1 čajovou lžičku na celé tělo), potom nechám napouštět vanu. Zdá se mi to účinnější, než dát olej jen do vody, ochranný film je mnohem silnější, protože čistá voda sama o sobě kůži vysušuje.

Po koupeli do ještě vlhké kůže opět vetřu Neutrální koupelový olej a nejsušší místa (zápěstí, kolínka) pak ošetřím jemnou vrstvou Lalia. Tato kombinace je naprosto úžasná, nic lepšího jsem nenašla:)))))).

Když se Zuzance kůže zhorší, tak ji Neutrální koupelový olej do vlhké kůže vtírám 2 x denně (ráno jen rychlá sprcha). Když je kůže dobrá, stačí jen večerní ošetření.

Neutrální koupelový olej je naprosto nenahraditelný, protože umí promastit do hloubky - to je pro ekzematiky zásadní, rychle vsakuje - nezůstává mastný film. Pro optimální výsledek je důležité mazat vždy jen na vlhkou kůži. Lalium ošetří nejsušší místa (promastí a zahojí praskliny a stroupky po škrábání).

Neutrální koupelový olej a Lalium to je dle mé zkušenosti nejlepší kombinace pro ošetření ekzematické kůže (atopický ekzém).

Při svědivém ataku (v noci, na rukou - zápěstí a předloktí), opláchnu ruce studenou vodou, potom namažu Laliem, na to Manukovým gelem a foukám (kvůli ochlazení a uklidnění svědění). Většinou zabere tato kombinace na poprvé (max. na potřetí) a když ani to ne...funguje jen odvrácení pozornosti... tzn.: v noci rozsvítím světlo, vytáhneme knížky a hračky a až se svědění uklidní jdeme opět spát :o). Ale to se stává už jen velmi zřídka, když Zuzanka sní nějakou novou potravinu, na kterou alergicky zareaguje.

Jsem přesvědčená, že při léčbě ekzému je velmi důležité zjistit "co tělu vadí" a těmto potravinám se vyhýbat a stejně důležité je ošetřovat kůži maximálně šetrně - přírodně a účinně :o)).

Zuzance se objevil atopický ekzém ve 3 měsících. Nejprve na obličeji, postupně na celém těle (pleť byla zarudlá, popraskaná a mokvavá). Nějakou dobu jsme se trápili a zkoušeli všechno, co nám kdo poradil. Když měla Zuzanka 6 měsíců, začala jsem při kojení držet bezlepkovou a bezmléčnou dietu a kůži jsem ošetřovala jen kosmetikou Eoné. Výsledek se dostavil velmi rychle a dnes má Zuzanka krásnou pleť :o).

Miluji kosmetiku Eoné :))). Mějte se moc hezky. Vaše Plavíla


P.S. Masti na předpis obsahují kromě hormonů (kortikoidy)také syntetické parfémy. Na ekzém bývá doporučována kosmetika (nesmíme citovat značky) na promazávání celého těla – je to lehký hydratační krém, který je šetrný, ale používání 2x denně na celé tělo vyjde docela draze. Na suchá místa lokálně bývá doporučována (nesmíme citovat značky) - velmi mastná mast, ale na bázi vazelíny z ropy (vazelína z ropy ucpává póry, Kůže nedýchá a postupně ještě více degeneruje). Na mokvavá místa je z (nesmíme citovat značky), který desinfikuje a vysušuje, ale dle mé zkušenosti přesušuje kůži (konzistencí připomíná zinkovou mast). Já žádné hormonální masti nepoužívám. Mokvavá místa jsem ošetřovala místo (nesmíme citovat značky) Manukovým gelem, hydratační krém na celé tělo (nesmíme citovat značky) jsem nahradila Neutrálním koupelovým a sprchovým olejem a mastnou mast (nesmíme citovat značky) přírodním a hojivým Laliem :o)).

Write a review

NEUTRAL shower and bath OIL

NEUTRAL shower and bath OIL

Shower and bath oil without added essential oils, suitable for sensitive skin, atopic eczema, for children and adults.

It is also suitable for mixing individual washing oil by adding essential oils according to a therapist’s recommendations.

Accessories

Customers who bought this product also bought:

Related products