You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

KAJEPUT (CAJEPUT)

Fresh produced

New product

Melaleuca leucadendron, Melaleuca cajeputi

CAS Number: 85480-37-1

EINECS number: 287-316-4

Silice je získávána parovodní destilací listů

104,00 Kč

Je to  strom keřovitého vzrůstu, divoce rostoucí v mokřinách. V minulosti byl z listů kajeputu vařen čaj v anglicky mluvících zemích a proto se mu říká čajový či čajovníkový strom - tea tree. Voní podobně jako eukalyptus globulus.

Listy kajeputu obsahují olej, který je proslulý svými antibakteriálními a fungicidními vlastnostmi. Mezi obsahové látky patří například terpinen-4-ol, pinen, cymen, cineol, thujen, terpinolen, sabinen, aromadendren, myrcen, α-phellandren, viridifloren, α-terpinen, α-terpineol, limonen, δ-cadinen, β-phellandren, globulol nebo viridiflorol.

 Silice z listů má dle analýzy z roku 1923 (A.R.Penfold) 13x silnější antiseptické účinky, než fenol, který se tradičně používal jako dezinfekční činidlo.

S každou další studií se ukazovaly další možnosti využití oleje k ošetřování kožních plísní, i k ošetření drobných oděrek. V současnosti se čajovníkové oleje přidávají do kosmetických přípravků.

Použití:

Při odpařování do místnosti povzbuzuje při únavě, uvolňuje hleny, používá se při bronchitidě, nachlazení, suché nosní sliznici, zánětu vedlejších dutin. Odpuzuje hmyz. Má podle odborné literatury silně čistící účinek při chronických dýchacích potížích. Používá se proti citové křečovitosti (hysterii), při apatii, uklidňuje nervy,  propůjčuje pocit bezpečí.

Při kožních plísních nebo akné jej lze ředěný v rostlinném oleji nanášet na pokožku. Při bronchitidě se používá k inhalacím v kombinaci s borovicí a levandulí (po 3 kapkách). Na MUŠLIČKU či jiné absorbery Eoné, případně do aromalampy nakapeme tišící směs kajeputu s levandulí, cedrem, případně ylang-ylangem.

Podle studií, které zveřejnil R. Tisserand není vhodné používat jako nosní sprej pro děti.

Vzorková / cestovní balení ano
Osvěžení ovzduší čistí vzduch
Domácí výroba kosmetiky Surovina do kosmetiky
Obal skleněná lahvička
V domácnosti při úklidu, praní
100% přírodní produkt 100%
Kojící ženy OPATRNĚ
Sledované vonné složky D-limonene, Linalooil

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

KAJEPUT (CAJEPUT)

KAJEPUT (CAJEPUT)

Melaleuca leucadendron, Melaleuca cajeputi

CAS Number: 85480-37-1

EINECS number: 287-316-4

Silice je získávána parovodní destilací listů

Customers who bought this product also bought:

Related products