Milí přátelé Eoné,

možná jste si již zvykli, že náš web není jen o kosmetice, a tak tady pro vás máme něco pro vytváření a výzdobu, zejména v době, kdy ještě více vaříme a pečeme.


Nyní před velikonocemi schraňujeme skořápky vajec, vymyjeme je a usušíme.

Vezmeme:

- slaměný věnec - ten se ke skořápkám stylem hodí,

- tavnou pistoli a

- hezkou stuhu.

Věnec ze skořápek na dveře    

Tavnou pistolí lepíme skořápky na věnec, na který jsme předtím uvázali mašli.

     Velikonocni venec na dvere

Skořápky lepíme i zboku, aby byl výsledek krásný z různých pohledů, jen záda která se dotýkají dveří vynecháme.

    


Lepíme postupně jednu ke druhé. Když je hezky pokryt skořápkami, necháme lepidlo zcela zatuhnout a pak pověsíme na vstupní dveře.Jinou variantou bez lepení, je pak věnec z vyfouknutých vajec. Na tento potřebujeme:
- drát (například lehce tvarovatelný elektrikářský drát, ze kterého sundáme bužírku
- dostatečný počet vyfouknutých vypláchnutých vajec
- stuhu na zavěšení.
Do vajec pro vyfukování můžeme udělat větší dírky, protože je pak otvory budeme navlékat na již natvarovaný drát. Po navlečení zamýšleného počtu vyfouknutých vajec konce drátu propojíme a navážeme sem mašli pro zavěšení. Tento věnec se spíše hodí na okno nebo tam, kde se tak snadno nerozbije. Je výhodou mít více připravených vyfouknutých vajec, neboť při navlékání mohou celkem snadno prasknout. Dekorace je to efektní.

Přejeme Vám krásné tvoření!
Vaše Eoné

Jana Pospíšilová

Mám ráda smysluplné věci a proto se věnuji přírodní kosmetice, která je opravdu přírodní a ne jen "na papíře". Líbí se mi, že jeden výrobek mohu využít pro více účelů, což ve výsledku šetří životní prostředí. Svůj život stavím na úctě a lásce k přírodě, naší vzájemné sounáležitosti, protože jsme součástí přírody a vzájemně se všichni ovlivňujeme. Chudne-li půda, chudne i člověk, byliny..., proto potřebujeme zdravou půdu, zdravou, neznečišťovanou vodu, široký životní prostor bez znečištění technickým zářením, používat zdravý selský rozum a propojovat souvislosti, aby i naše děti a děti našich dětí a další generace měly krásný život na krásné planetě, jakému se těšíme my.

Komentáře (0)

V tuto chvíli nejsou žádné komentáře