Šikovný odpuzovač hmyzu domácí výroby na zahradu i do přírody

Aktuální aktivita klíšťat je nepřímemně vysoká, a ani na naši zahradu u domu již nechodím bez aplikace voňavého roztoku, který popisuji níže.

Lemongras - citrusově svěže vonící éterický olej (silice) nemají ráda klíšťata ani hmyz. Proto jej používám ředěný při pobytu v přírodě i sběru bylin a zde je můj osvědčený návod:

Potřebuji:

Do 30 ml lahvičky nakapu 30 kapek éterického oleje Lemongras a doplním lihem z lékárny do 3/4 objemu. Protřepu a doplním vodou.

éterický olej Lemongras Eoné     lekovka se sprejem ceske vyroby

Během chvilky mám směs, kterou aplikuji (například při sběru bylin, intenzivnímu pohybu v trávě) každých asi 45 minut na obuv, kalhoty a rukávy - tedy všude, kde jsem "ponořena" v trávě.

Vyrobenou směs využijete také na toaletě pro eliminaci nepříjemných pachů. DOPORUČUJI! Na toaletu bude dobré nachystat směs do 100ml skleněné lahvičky se sprejem.

Také mám stále po ruce Levanduli v roll-onu pro snadnou, účinnou a rychlou pomoc v přírodě i doma.

Levandule mailette roll-on Eone

Přeji Vám krásný pobyt v přírodě!

Jana Pospíšilová, Eoné

Jana Pospíšilová

Mám ráda smysluplné věci a proto se věnuji přírodní kosmetice, která je opravdu přírodní a ne jen "na papíře". Líbí se mi, že jeden výrobek mohu využít pro více účelů, což ve výsledku šetří životní prostředí. Svůj život stavím na úctě a lásce k přírodě, naší vzájemné sounáležitosti, protože jsme součástí přírody a vzájemně se všichni ovlivňujeme. Chudne-li půda, chudne i člověk, byliny..., proto potřebujeme zdravou půdu, zdravou, neznečišťovanou vodu, široký životní prostor bez znečištění technickým zářením, používat zdravý selský rozum a propojovat souvislosti, aby i naše děti a děti našich dětí a další generace měly krásný život na krásné planetě, jakému se těšíme my.

Komentáře (0)

V tuto chvíli nejsou žádné komentáře