Často se nám ozývají zákazníci s žádostí o inhalátory. Běžně dostupné jsou téměř celé z plastu. Hledali jsme ekologičtější variantu......a našli.

Představujeme skleněný Inhalační flakon s bavlněnou vložkou.

Je to malý, skleněný flakonek s uzávěrem, s obsahem minimálního množství plastu. Měkká savička propouští malé množství vonných molekul. Tato vlastnost umožňuje jemnější trénink čichu při jeho postupném návratu.

Uvnitř je vyměnitelná absorpční bavlněná vložka. K inhalátoru přidáváme další 4 ks absorbčních bavlněných vložek, všechny bez éterického oleje. Můžete tedy vystřídat 5 různých éterických olejů dle vlastní volby. :-)

Čichání k silicím lze používat k tréninku při ztrátě čichu, i v dalších situacích, např:

  •    Při mentální únavě a špatné koncentraci lze použít citronovourozmarýnovou silici.

  •    Pro zlepšení nálady, při nedostatku ale i nadbytku energie můžeme použít grapefruitovou silici.

  •    Na dýchací cesty působí velmi dobře všechny druhy eukalyptu. Dětem do 10 let nedáváme čichat koncentrovaný eukalyptus globulus přímo! Pouze na absorber v místnosti.

  •    Při strachu dětí při usínání lze použít mandarinkovou silici.

  •    Při nevolnosti v dopravním prostředku zpravidla pomůže čichání máty peprné (od 3 let) nebo máty rolní (od 2 let).

  •    Všechny druhy máty jsou příjemné i při zhoršeném trávení.

Inhalacni flakon skleneny

K inhalátorům šijeme krásné malé kapsičky. Vejdou do nich 4 inhalátory. Kapsička je opatřená gumou, aby se nám její obsah nevysypal do kabelky a podobně.  Rozměr kapsičky: 83 x 65 mm

Inhalator na etericke oleje

TRÉNINK ČICHU

Také jsme připravili ČICHOVOU SADU pro TRÉNINK ČICHU. Sada obsahuje 4 vybrané éterické oleje pro trénink čichu.

Skládá se ze 4 skleněných flakonků s bavlněnými vložkami s vybranými 100% přírodními éterickými oleji (silicemi): Růže, Citron, Hřebíček, Eukalyptus globulus.

Jak se provádí trénink čichu?

Každý den volně čicháme k otevřené lahvičce dvakrát až třikrát denně, alespoň po dobu pěti minut, střídavě ke čtyřem vůním: růže, eukalyptus, hřebíček, citron.
Trénink je doporučeno provádět dlouhodobě, alespoň 32 týdnů. Případně lze silice po 12 týdnech obměnit.


Ideální je denně si zapisovat, co cítíme nebo jsme cítili během dne – list pro rozpis přikládáme ke stažení zde.

Při postupném návratu čichu jej lze dále zdokonalovat rozlišováním vůně i při čichání k měkké savičce zavřené lahvičky, přes kterou lze vůni cítit méně.


Čichový trénink se jednoznačně ukazuje jako úspěšný při poruchách čichu.

Krásně voňavý den Vám přeje Eoné

Jana Pospíšilová

Mám ráda smysluplné věci a proto se věnuji přírodní kosmetice, která je opravdu přírodní a ne jen "na papíře". Líbí se mi, že jeden výrobek mohu využít pro více účelů, což ve výsledku šetří životní prostředí. Svůj život stavím na úctě a lásce k přírodě, naší vzájemné sounáležitosti, protože jsme součástí přírody a vzájemně se všichni ovlivňujeme. Chudne-li půda, chudne i člověk, byliny..., proto potřebujeme zdravou půdu, zdravou, neznečišťovanou vodu, široký životní prostor bez znečištění technickým zářením, používat zdravý selský rozum a propojovat souvislosti, aby i naše děti a děti našich dětí a další generace měly krásný život na krásné planetě, jakému se těšíme my.