Vyzkoušejte jednoduchý recept na výluh z rozmarýnu a vyrobte si přírodní repelent!

Přivedeme k varu 1 litr vody, odstavíme a vložíme do ní cca 50g rozmarýnu. Necháme vylouhovat do vychladnutí, poté přecedíme.
Přidáme lžíci vinného octa a naplníme do rozprašovače. Pro zvýšení účinnosti přidáváme několik kapek éterického oleje Lemongras (na 30ml výluhu max. 30 kapek silice Lemongras).

Před vycházkou do lesa postříkáme oblečení i kůži a hurá ven! V průběhu pobytu venku je dobré aplikaci opakovat - obvykle cca po 45 minutách.

Klíšťata se vyskytují zejména v trávě do cca 1m výšky.

Opatrně u osob s vysokým krevním tlakem a těhotných žen. Rozmarýna přirozeně zvyšuje krevní tlak.

Vaše Eoné
Jana Pospíšilová

Mám ráda smysluplné věci a proto se věnuji přírodní kosmetice, která je opravdu přírodní a ne jen "na papíře". Líbí se mi, že jeden výrobek mohu využít pro více účelů, což ve výsledku šetří životní prostředí. Svůj život stavím na úctě a lásce k přírodě, naší vzájemné sounáležitosti, protože jsme součástí přírody a vzájemně se všichni ovlivňujeme. Chudne-li půda, chudne i člověk, byliny..., proto potřebujeme zdravou půdu, zdravou, neznečišťovanou vodu, široký životní prostor bez znečištění technickým zářením, používat zdravý selský rozum a propojovat souvislosti, aby i naše děti a děti našich dětí a další generace měly krásný život na krásné planetě, jakému se těšíme my.

Komentáře (0)

V tuto chvíli nejsou žádné komentáře