Cibule je zejména podzimní potravina a uchováváme ji do další sklizně. Příroda nám ji dává právě v tomto období a to by nám mohlo napovědět, že ji v tomto období naše tělo uvítá. Látky v ní obsažené jsou prospěšné k ochraně sliznic.

Francouzskou cibulovou polévku asi znáte a to je také jedna z variant pro podzimní a zimní zvýšený příjem přírodního zinku.

Další variantou je:

CIBULOVÝ ČAJ (ideální při nachlazení)

Připravíme jej tak, že vezmeme 2-3 cibule, podle velikosti.

EONE CIBULE

Oloupeme a nakrájíme na velké kusy.

Cibulovy caj

Dáme do hrnce, zalijeme 0,5 litrem studené vody a odkryté přivedeme k varu.

Cibule ve vode

Přikryjeme poklicí a vaříme dále 20-30 minut. Můžeme nechat vařit i déle, ztrácí se štiplavá chuť cibule a čaj je sladší. Vaříme mírným varem.

uvarena cibule

Při zahlenění lze přidat fenykl, nemáme-li jej, přidáme kmín.

Přeceděný čaj je vhodné vypít co nejvíce teplý. V průběhu dne lze opakovat až 3x.

Cibulovy caj

Komu by sladká chuť cibulového odvaru nebyla po vůli, použije cibulový odvar pro slanou polévku, jako je česnečka, nebo jiná polévka. Hlavní je, že se našemu tělu dostane velká dávka přírodního zinku, který chrání sliznice. Tento odvar používáme preventivně v období častých nachlazení, i v případě, když nás nachlazení již postihlo.


Když se rýma přece jen dostaví, nanášíme pod nos mast LALIUM, abychom chránili jemnou pokožku mezi nosem a ústy. Můžeme aplikovat i vrstvičku, která se postupně vstřebává. Opakujeme dle potřeby.

LALIUM na rty i pleť pod nos, když se rýma hlásí

Jana Pospíšilová

Mám ráda smysluplné věci a proto se věnuji přírodní kosmetice, která je opravdu přírodní a ne jen "na papíře". Líbí se mi, že jeden výrobek mohu využít pro více účelů, což ve výsledku šetří životní prostředí. Svůj život stavím na úctě a lásce k přírodě, naší vzájemné sounáležitosti, protože jsme součástí přírody a vzájemně se všichni ovlivňujeme. Chudne-li půda, chudne i člověk, byliny..., proto potřebujeme zdravou půdu, zdravou, neznečišťovanou vodu, široký životní prostor bez znečištění technickým zářením, používat zdravý selský rozum a propojovat souvislosti, aby i naše děti a děti našich dětí a další generace měly krásný život na krásné planetě, jakému se těšíme my.

Komentáře (0)

V tuto chvíli nejsou žádné komentáře