Vůně růže je mnoha lidem příjemná. Vzbuzuje pocit obejmutí, pohlazení, naplnění....bývá nazývána květinou lásky....

Růžový olej silně pozitivně ovlivňuje oblast srdce a hojí emoce. Říká se o něm, že otevírá srdce lásce, pomáhá odpuštění (včetně odpuštění sobě), uvolňuje pnutí a to i fyzické (proto se používá i u porodů při potřebě povolit hráz, aby miminko mohlo vyklouznout). Uvolnění, které přináší je opak stresu – stažení, takže si můžeme pomoci v obdobích velkého vypětí právě její vůní k uvolnění.

Růže nás provází na cestě, když se učíme lásce k sobě a tím se učíme poznávat i pravou lásku k ostatnímu životu jako celku.

Také se používá při meditacích.


Celkově používáme růži vždy, když potřebujeme uvolnění, což je v dnešním intenzivním světě téměř stále. Nechte se tedy rozmazlovat!


Jak růži používat?

Růže je báječným nástrojem a je dobré naučit se ji správně používat. Koncentrovaná je velice drahá a často lidem není v plné koncentraci tolik příjemná. U vůní vždy pracujeme na tom, že používáme zejména ty, které nám voní a v koncentraci a směsi, která je nám příjemná. Pak mají ten správný vliv pro naši aktuální potřebu a to platí i o růži.

Můžeme používat koncentrovaný éterický olej z Růže Damašské pro další použití například v parfémech; Růži v jojobě, tedy již ředěnou růži v jojobovém oleji, kterou můžeme používat jako:

Ruze v jojobe olejovy parfem

* parfémový olej, který můžeme mísit i s dalšími éterickými oleji jako Jasmín, Neroli, Levandule, Kadidlovník, Meduňka a další.

tepenný parfém – nanáší se na vnitřní zápěstí, do jemné pokožky pod ušní lalůček, na oblast srdeční čakry nebo kam je Vám příjemné. Jen pozor na oděvy, jojoba je mastný olej. Rose Scent má vyšší koncentraci růže než RŮŽE IM-PULS OLEJ.

*  přídavek do Neutrálního koupelového a sprchového oleje a tak si vytvořit vlastní sprchový růžový olej nebo růžovou koupel

*  přídavek do oleje k masážím nebo do našeho Základního masážního oleje. Také využíváme Neutrální hydrofilní olej pro přidání Růže v jojobě pro masáže a pak přebytečný olej snadno smyjeme ve sprše. Vůni si zase naladíte podle sebe, což je velká výhoda. Je-li výsledná vůně příjemná oběma partnerům, krásná je partnerská masáž.

*  Výbornou zkušenost mám s použitím Růže v jojobě na spasmy – svaly v křeči, například na zádech. Takové to místo, které se dostalo do křeče a nechce povolit. Masírujeme vždy tkáň a nikdy netlačíme na kosti. Vnímáme prsty tu zatvrdlinku a postupně ji uvolňujeme. Růži používáme opakovaně a co nejdříve od chvilky, kdy zatvrdlinu zjistíme. Také se dá střídat nebo doplnit éterickým olejem levandule.

Růže se také používá se solí jako solný tělový peeling. Na 100 g střednězrnné soli použijeme 6 kapek Růže v jojobě.

*  Růže v jojobě se používá při PMS, což je zase období určité tenze, kterou růže pomáhá uvolňovat. Vtíráme ji podle příjemnosti a potřeby například na zápěstí, do podbřišku, na obličej jako parfémek i zkrášlující olej.

Jakou růži používáme?

Používáme tu nejlepší a to certifikovanou bulharskou růži, která je sice dražší než růže z jiných oblastí, ale má širší spektrum vůně a její kvalita je prostě dokonalá.

Celkově používáme růži vždy, když potřebujeme uvolnění, což je v dnešním intenzivním světě téměř stále. Nechte se tedy rozmazlovat!

Najdete ji ve výrobcích Eoné:

PLETOVA VODA RUZE
ROSE SCENT
Hydratacni pletovy ruzovy olej
Jana Pospíšilová

Mám ráda smysluplné věci a proto se věnuji přírodní kosmetice, která je opravdu přírodní a ne jen "na papíře". Líbí se mi, že jeden výrobek mohu využít pro více účelů, což ve výsledku šetří životní prostředí. Svůj život stavím na úctě a lásce k přírodě, naší vzájemné sounáležitosti, protože jsme součástí přírody a vzájemně se všichni ovlivňujeme. Chudne-li půda, chudne i člověk, byliny..., proto potřebujeme zdravou půdu, zdravou, neznečišťovanou vodu, široký životní prostor bez znečištění technickým zářením, používat zdravý selský rozum a propojovat souvislosti, aby i naše děti a děti našich dětí a další generace měly krásný život na krásné planetě, jakému se těšíme my.

Komentáře (0)

V tuto chvíli nejsou žádné komentáře